Wiadomości

Wpadł jadąc kradzionym rowerem. 41-latek usłyszał zarzuty.

17 kwietnia 2024, 09:15, Kpp
W niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku tuż przed północą policjanci referatu patrolowo ? interwencyjnego na ulicy Dworcowej w Gnieźnie wylegitymowali kierującego jednośladem.
Po chwili okazało się, że jednoślad kilka dni wcześniej został skradziony spod jednego z bloków na ul. Kasprowicza. Dodatkowo sprawca posiadał przy sobie niewielkie ilości substancji psychotropowej. 
Tym mężczyzną okazał się 41-letni mieszkaniec naszego miasta. Amator cudzej własności trafił do policyjnej celi, a jednoślad o wartości 1,5 tys. złotych, który został odzyskany niebawem zostanie przekazany właścicielowi.
W dniu 16 kwietnia 41-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i posiadania środków niedozwolonych, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.
Pamiętajmy, w każdym przypadku gdy pozostawiamy swój jednoślad choć na chwilę, bez żadnych zabezpieczeń przed kradzieżą, może on paść łupem złodzieja. Dlatego dołóżmy wszelkich starań, by stare porzekadło „okazja czyni złodzieja” nigdy się w naszym przypadku nie sprawdziło. Do kradzieży rowerów dochodzi najczęściej nocą i w większości przypadków giną one z otwartych klatek schodowych. Złodzieje wykorzystują nieskuteczne zabezpieczenia jednośladu, bądź jego całkowity brak. Sprawcy takich kradzieży mogą być wszędzie i tylko czekają na naszą niefrasobliwość.
W trosce o mieszkańców powiatu policjanci apelują do wszystkich rowerzystów, aby nie zostawiali swoich cennych jednośladów bez nadzoru oraz zabezpieczali je przed kradzieżą. 
Aby zmniejszyć ilość kradzieży rowerów, należy pamiętać, że złodziej najczęściej wykorzystuje niezabezpieczone i pozostawione rowery: na klatce schodowej oraz balkonie, przed sklepem, barem, czy budynkiem mieszkalnym. zamykajmy piwnice oraz drzwi do garażu.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości