Powiat

Droga z Gniezna do Witkowa nie będzie wojewódzką

30 września 2022, 10:57
Rada Powiatu Gnieźnieńskiego w trybie zdalnym obradowała w ostatni czwartek września na roboczym posiedzeniu. Rada podjęła uchwałę w sprawie przejęcia przez powiat drogi wojewódzkiej z Gniezna do Witkowa i Wólki, a także wysłuchali sprawozdania z naboru do klas pierwszych w szkołach ponadpodstawowych, którymi zarządza samorząd powiatowy.

Ekobrykiet na kryzys węglowy?

28 września 2022, 08:52
Ekobrykiet to dobry sposób na kryzys węglowy, o tym mówią goście spotkania, które zorganizowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Zaprezentowali na nim pomysł na walkę z brakiem głównego surowca grzewczego w Polsce. W naszym powiecie, który posiada duże zasoby rolnicze takich możliwości nie brakuje, a paliwo z biomasy może produkować w zasadzie każdy chętny.

Szkoły w powiecie nie przejdą na system zdalnego nauczania

27 września 2022, 11:40
Szkoły ponadpodstawowe w powiecie gnieźnieńskim nie przejdą na system zdalnego nauczania w okresie zimowym. Starosta Piotr Gruszczyński wytłumaczył, dlaczego rozważano takie posunięcie i że do takich przewidywań był zmuszony przez rosnące ceny prądu i gazu.

Pieniądze z UE dla przedsiębiorców

22 września 2022, 12:50
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zorganizowało spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z zakresu pozyskiwania środków unijnych na rozwój i szkolenia. Dofinansowania są prostym sposobem inwestowania w ich rozwój, a pieniądze można pozyskiwać na wiele sposobów.

Spotkanie z Mariuszem Borowiakiem w "Estede"

20 września 2022, 10:45
W Centrum Kultury "Estede" w Gnieźnie odbył asie kolejna edycja "Spotkania z ciekawym człowiekiem". Tym razem zaproszenie przyjął Mariusz Borowiak, jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy i dziennikarzy morskich.

Spotkanie z ciekawym człowiekiem w eSTeDe

16 września 2022, 22:40
Tym razem, w sobotę 17 września 2022 roku o 17.00 gościć będziemy w Centrum Kultury "Scena to dziwna" przy ul. Roosevelta 42, pana Mariusza Borowiaka, który opowie o książkach, wyjątkowych ludziach, wrakach okrętów i skarbach, rozpalających wyobraźnię czytelników i miłośników historii. ? ?

700 nowych kuropatw w powiecie gnieźnieńskim

15 września 2022, 10:04
W powiecie gnieźnieńskim wciąż brakuje kuropatw. Ptaki te są ważne dla środowiska, o czym świadczy zakup kolejnych 700 sztuk tego gatunku

13 milionów złotych zainwestowane w edukację zawodową dało efekty

14 września 2022, 12:25
Powiat gnieźnieński podsumował zrealizowany projekt podnoszący atrakcyjność naszego szkolnictwa zawodowego. W dwóch osobnych poddziałaniach, przy udziale unijnych środków pomocowych z WRPO wzniesiono nowoczesny budynek Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego a także odnowiono jego starą siedzibę.

Piknik Naukowy we Wrześni

12 września 2022, 12:35
We Wrześni zorganizowano VIII Powiatowy Piknik Naukowy, który wpisał się już na stałe do kalendarza imprez plenerowych na koniec sezonu letniego i na początku roku szkolnego. Wydarzenie ma promować ofertę edukacyjną, a jego uczestnicy mieli okazję poznać jej różne dziedziny od strony praktycznej.

Szpital w Gnieźnie z poradnią rehabilitacji pozawałowej

9 września 2022, 13:04
Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie uruchomił poradnię rehabilitacji pozawałowej. Pacjent po pobycie w szpitalu objęty będzie 12-miesięczną opieką medyczną i nie tylko, bo także merytoryczną, w postaci konsultacji dietetycznej. Program to efekt współpracy z grupą specjalistów z American Heart of Poland, która zajmuje się jego prowadzeniem w 20 ośrodkach w całej Polsce.