Powiat gnieźnieński

Ćwiczenia i inspekcja "Plutonu Wsparcia" w Gnieźnie

30 listopada 2022, 15:22
W dniu 29.11.2022 r. przeprowadzono ćwiczenia połączone z inspekcją gotowości operacyjnej plutonu ratowniczego wchodzącego w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego "Pluton Wsparcia - GNIEZNO".

Noc Naukowców w CK eSteDe

28 listopada 2022, 13:07
Centrum Kultury eSTeDe po raz drugi zorganizowało Noc Naukowców, czyli spotkanie dla dzieci z fizyką, chemią i matematyką. Można było także sprawdzić, jak pracować ze swoją pamięcią, by ją lepiej wykorzystywać.

OSP Mieleszyn z nowym wozem bojowym

25 listopada 2022, 12:09
OSP Mieleszyn z nowym ciężkim wozem bojowym marki Volvo. Wielka feta z udziałem mieszkańców Mieleszyna została zorganizowana w czwartkowy wieczór.

Powiat wniósł swój udział do Stolicy eXperymentu

24 listopada 2022, 13:24
Rada Powiatu Gnieźnieńskiego przyjęła poprawki budżetowe i wysłuchała sprawozdań z działalności swoich inspektoratów. Wniesiono w formie aportu udział własnościowy do powstającej Stolicy eXperymentu. W drugiej części posiedzenia przeanalizowano zadanie zrealizowane w zakresie ochrony środowiska.

Klimat w WTZ Gniezno już świąteczny

23 listopada 2022, 11:49
Po świąteczną atmosferę wybraliśmy się już teraz do Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdzie powstają od miesiąca ozdoby świąteczne. Wykonane z ogromnym pietyzmem, przez uczestników tego ośrodka, rękodzieło to gwarancja nie tylko dobrej jakości, ale również oryginalności, bo wszystko jest tutaj niemal unikatowe.

Jak lepiej pomóc młodym, by poszli do odpowiedniej szkoły?

22 listopada 2022, 14:30
O wyzwaniach i konieczności lepszego wsparcia dla uczniów przed naborem kolejnych roczników do szkół ponadpodstawowych mówiono podczas zwołanej konferencji technicznej. Cel w tym zakresie jest taki, żeby wypracować takie porozumienie, które spowoduje, że młodzież za pół roku będzie w pełni uświadomiona przed ważnym dla nich wyborem swojej dalszej ścieżki edukacji.

Gnieźnieńskie Starostwo mówi o subwencji oświatowej

21 listopada 2022, 14:22
Subwencja nie pozwala na pokrycie wszystkich wydatków oświatowych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Twierdzenie, jak słyszymy jest aktualne, a kontrowersje budzą sejmowe wypowiedzi na ten temat, do których nawiązano na zwołanej konferencji.

W Caritas będą wytapiać świece okopowe dla żołnierzy z Ukrainy

18 listopada 2022, 14:55
Przy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej powstała inicjatywa, by zacząć wytapiać świece okopowe, które trafią na front wojenny w Ukrainie. W ten sposób pomożemy tym żołnierzom, którzy najpewniej tę zimę spędzą w okopach. Z takim pomysłem wyszły Ukrainki pracujące w działającym w Gnieźnie od listopada Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

Koncert Noworoczny w Gnieźnie 2 stycznia

15 listopada 2022, 11:47
Gniezno będzie witało rok 2023 na galowo na uroczystym Koncercie Noworocznym, który ma się odbyć 2 stycznia w Pałacu Balcerowo przy ulicy Wrzesińskiej. Wydarzenie jest organizowane pod honorowym patronatem starosty gnieźnieńskiego Piotr Gruszczyńskiego.

"Spotkanie z ciekawym człowiekiem" w eSTeDe

12 listopada 2022, 18:10
Serdecznie zapraszamy 16 listopada o 18.00 do sali widowiskowej Centrum Kultury "Scena to dziwna" na kolejną odsłonę cyklu "Spotkanie z ciekawym człowiekiem".


Fotoreportaże