Urząd Miejski w Gnieźnie

Przy ul.Parkowej powstał ogrzewany namiot nad boiskiem

25 stycznia 2023, 17:03
Nad obiektem sportowym przy ul.Parkowej stanął ogrzewany namiot.

Termomodernizacje w Gnieźnie i gm. Gniezno za ok. 7 mln złotych

25 stycznia 2023, 11:44
Gmina Gniezno i Miasto Gniezno z ważnymi dofinansowaniami na termomodernizacje aż trzech budynków. W Gnieźnie dziś gościł marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, który podpisał z władzami obu samorządów stosowne porozumienia na współfinansowanie w sumie opiewające na kwotę 5,5 mln złotych.

Kolędowanie MOK-u w Farze

9 stycznia 2023, 12:13
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie ze swoimi zespołami wokalnymi dał tradycyjny koncert noworoczny w kościele farnym. Muzykowanie z kolędami oraz pastorałkami to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji, które należy pielęgnować, podkreślają organizatorzy tego wydarzenia.

Zapraszamy na 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

15 grudnia 2022, 13:01
104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie będzie obchodzona na dwa sposoby. Uroczystości z udziałem delegacji zaplanowano na cmentarzu św. Piotra i Pawła, po niej nastąpi uroczyste posiedzenie Rady Miasta Gniezna. Ich druga część, ta kulturalna, dla dzieci i młodzieży zostanie przygotowana w Domu Powstańca Wielkopolskiego.

50 nowych drzew w Parku Miejskim

15 grudnia 2022, 13:00
Jesienią tego roku Zakład Zieleni Miejskiej zrealizował zadanie ?Przyrodnicza rewitalizacja zabytkowego Parku Miejskiego im. Generała Władysława Andersa w Gnieźnie?.

Św. Mikołaj z Laponii z wizytą w Gnieźnie

14 grudnia 2022, 12:41
Gniezno we wtorek po południu odwiedził prawdziwy św. Mikołaj z Laponii. Spotkał się z małymi dziećmi w Starym Ratuszu i rozdawał im prezenty. Miejski Ośrodek Kultury przy okazji zaprosił najmłodszych na krótkie przedstawienie.

Święty Mikołaj z Laponii zawitał do Gniezna. Przywitały go tłumy dzieci

13 grudnia 2022, 18:22
Dziś do Gniezna zawitał Święty Mikołaj prosto z Laponii.

Urzędnicy będą roznosić zawiadomienia.

2 grudnia 2022, 09:26
Urzędnicy Miejscy zapukają do drzwi mieszkańców Gniezna. Do końca roku potrwa roznoszenie zawiadomień o zmianie opłat za wywóz odpadów. Odebranie zawiadomienia należy podpisać. Od początku 2023 roku zmienią się w Gnieźnie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Informacja o nowych stawkach musi dotrzeć do właścicieli nieruchomości w postaci zawiadomienia. Roznoszenie zawiadomień zostało zlecone pracownikom Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Aby zawiadomienie było uznane za doręczone, odbiór musi zostać potwierdzony podpisem.

Rowery miejskie z fotelikami dla najmłodszych już w Gnieźnie

30 listopada 2022, 10:49
Do gnieźnieńskiej floty rowerów miejskich dołączyły długo wyczekiwane jednoślady z zamontowanymi fotelikami dla dzieci.

Biletomaty już we wszystkich autobusach MPK w Gnieźnie

29 listopada 2022, 16:26
MPK w Gnieźnie poinformowało dziś,że etap uruchamiania biletomatów został zakończony. Można już kupować bilety w autobusach.


Fotoreportaże