Urząd Miejski w Gnieźnie

Rada Miasta Gniezna z szóstką nowych radnych i jednym powrotem

8 kwietnia 2024, 09:25
Koalicja dla Pierwszej Stolicy nadal będzie miała większość w Radzie Miasta Gniezna.

Przedszkolaki robiły palmy wielkanocne

22 marca 2024, 14:58
Dzieci z miejskich przedszkoli przygotowały w ramach konkursu świątecznego palmy wielkanocne. Prace były zgłaszane w dwóch kategoriach i można powiedzieć, że każda palma, co było zauważalne miała swoją odrębność artystyczną.

Otwarcie Domu Sąsiedzkiego "Pod Sówką"

21 marca 2024, 14:13
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezno uruchomiła Dom Sąsiedzki "Pod Sówką?. Placówka ma integrować osiedlową społeczność poprzez realizację lokalnych, oddolnych przedsięwzięć.

20 maja rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 marca 2024, 11:55
Za miesiąc rusza nabór uczniów do szkół ponadpodstawowych. Po dwóch latach tzw. podwójnego rocznika, w tym roku szkoły zmierzą się z tzw. rocznikiem zerowym. Jak zapewnia starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, placówki podległe starostwu są przygotowane do przyjęcia uczniów kończących naukę w klasach ósmych szkół podstawowych.

Przed nami wiosenna wyprzedaż garażowa

18 marca 2024, 14:54
Ubrania, sprzęt elektroniczny, książki, zabawki, bibeloty, rzeczy dla kolekcjonerów oraz takie, które wpadną odwiedzającym po prostu w oko ? to wszystko będzie można znaleźć na kolejnej Miejskiej Garażówce Sąsiedzkiej organizowanej przez Urząd Miejski w Gnieźnie.

Pieniądze na kulturę przyznane

7 marca 2024, 14:21
Urząd Miejski w Gnieźnie przyznał pieniądze na kulturę dla podmiotów zewnętrznych. Organizacja życia kulturalnego w naszej przestrzeni z takimi oddolnymi inicjatywami w roli głównej to sposób na rozwój intelektualny, z jednej strony twórców, z drugiej i samych odbiorców.

Jerzy Owsiak odwiedził Gniezno

6 marca 2024, 14:33
Do Gniezna przyjechał Jerzy Owsiak. Okazją do jego wizyty w Pierwszej Stolicy polski było otwarcie ronda, któremu decyzją radnych Miasta Gniezna nadano imię ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sezon na rower miejski rozpoczęty

1 marca 2024, 12:24
Sezon na rower miejski rozpoczęty. Gnieźnianie od marca znów mogą podróżować publicznymi jednośladami prawie darmowo, bo pierwsze pół godziny każdorazowo nic nie kosztuje.

Dalki z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim

29 lutego 2024, 14:12
Na Dalkach powstało pełnowymiarowe boisko piłkarskie. Inwestycję realizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna. Osiedle od lat o nią zabiegało, a dziś można z satysfakcją powiedzieć, że głos mieszkańców został wysłuchany i zmaterializowany.


Fotoreportaże