Wiadomości

Wypadek kolejowy w Rybnie Wielkim. Kierowca cudem przeżył.

7 czerwca 2023, 11:41
Do zdarzenia doszło około godziny 10:00 w Rybnie Wielkim

KFA rusza 23 czerwca

7 czerwca 2023, 10:38
Wakacje coraz bliżej, a to oznacza, że coraz bliżej kolejna edycja gnieźnieńskiego Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Program już gotowy, na początek koncertowo, w pierwszy weekend wakacji wystąpi Organek, a po nim raper Kinny Zimmer. Organizatorzy opowiedzieli, co jeszcze nas czeka w ramach festiwalu.

Kiermasz Książki Używanej w Gnieźnie

7 czerwca 2023, 10:14
Ci, którzy chcieliby taniej kupić coś ciekawego do poczytania i ci, którzy chcieliby dać książce nowe życie, będą mogli się spotkać i wzajemnie sobie pomóc. Zapraszamy na Kiermasz Książki Używanej w Gnieźnie, który będzie organizowany w najbliższą niedzielę na deptaku.

Koncert po francusku w Balcerowie

6 czerwca 2023, 12:21
Spotkanie z muzyką francuską to kolejna, kulturalna propozycja Pałacu Balcerowo. Koncert swoim występem uświetniła gruzińska wokalistka Ksenia Shaushyswilli. Akompaniowali jej pianista i akordeonista.

Remis po ciężkim meczu

6 czerwca 2023, 11:37
Piłkarze Mieszka Gniezno rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem na własnym terenie podejmowali Viktorię Września. Mecz zgodnie z przewidywaniami był bardzo ciężką przeprawą dla obu ekip.

Festyn w ?Piątce?

6 czerwca 2023, 11:03
Szkoła Podstawowa nr 5 w Gnieźnie na początek pierwszego weekendu czerwcowego zaprosiła wszystkich swoich uczniów z rodzicami na festyn. Placówka od lat inwestuje w ten sposób w integrację, bo takie imprezy sprawiają, że każdy ma szansę nawiązać lepszy kontakt ze sobą

Mieszkanka Gminy Gniezno wyruszyła rowerem w podróż dookoła Polski.

6 czerwca 2023, 10:31
Dziś z samego rana mieszkanka Gminy Gniezno, a konkretnie Łabiszynka - Alina Teresa Kłos wyruszyła na wyprawę rowerową dookoła Polski.

Grand Prix w szachach szybkich w MOK-u

6 czerwca 2023, 10:30
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie jest gospodarzem rozgrywek szachowych dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Grand Prix w szachach szybkich to dobra lekcja doskonalenia umiejętności w tej dyscyplinie. W turnieju uczestniczy w tym roku ok. 70 młodych adeptów tej dyscypliny, a gra dotarła właśnie do półmetka.

Targi Kwiatów w Gnieźnie

6 czerwca 2023, 09:45
W Gnieźnie w ten weekend mogliśmy przenieść się przez chwilę na Targi Kwiatów, Wystawiono na nich ok. 11 tysięcy roślin doniczkowych.