Wiadomości

Mikołaj Menz mistrzem świata w speedrowerze!

1 grudnia 2023, 16:26
Właśnie dobiegł końca finał mistrzostw Świata w speedrowerze do lat 21, które odbywały się w Australii. Mikołaj Menz zdobył złoty medal i jednocześnie stał się mistrzem w świata w kategorii U21.

Dom Tęcza w Gnieźnie pokazuje, co stworzono u nich na święta

1 grudnia 2023, 14:48
Dom Tęcza w Gnieźnie swoje stroiki, ozdoby świąteczne i zestawy z propozycjami na prezenty pod choinkę wystawił na początek w holu Urzędu Miejskiego. Rękodzieło zostało wytworzone przez osoby intelektualnie niepełnosprawne i jest w każdym przypadku dziełem unikatowym.

Świece Wigilijne i Tytka Miłosierdzia. Caritas organizuje pomoc ubogim

1 grudnia 2023, 13:40
Caritas w okresie adwentowym tradycyjnie zorganizuje akcje pomocowe, które każdy z nas może wesprzeć na miarę własnych możliwości. Sztandarowa to rozprowadzanie świec wigilijnych w parafiach, a Tytka Charytatywna to pewne jej uzupełnienie. Pomoc najbardziej potrzebującym ma znaczenie, bo dobroć w ten sposób okazana, często drobna jest darem serca.

Lodowisko już otwarte

1 grudnia 2023, 12:30
Lodowisko w Gnieźnie już otwarte, dziś przed południem skorzystali z niego pierwsi odważni. Atrakcja ma być dostępna dla każdego chętnego przez najbliższe trzy tygodnie, jeśli oczywiście tylko pogoda na to pozwoli, tak jak ma to miejsce w tym momencie.

Nocne zwiedzanie MOK-u

1 grudnia 2023, 12:03
Przeszkodą nie była mroźna pogoda, ani późny wieczór, na który to spotkanie zostało zaplanowane. Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie przy całkiem pokaźnej grupce mieszkańców z okazji Andrzejek odbył nocne zwiedzanie swojej siedziby. Budynek ma bogatą historię, o której opowiedział dziennikarz Rafał Wichniewicz.

Szpital prowadzi akcje edukacyjne dla najmłodszych.

1 grudnia 2023, 08:38
Akcje edukacyjne szpitala cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich celem jest przede wszystkim propagowanie odpowiedzialnych wzorców społecznych u najmłodszych, m.in poprzez naukę udzielania pierwszej pomocy.

Modernizacja oświetlenia w szkołach Powiatu

1 grudnia 2023, 07:38
W ramach wydatkowania środków przeznaczonych na poprawę efektywności energetycznej, Powiat Gnieźnieński podjął ważną decyzję dotyczącą modernizacji oświetlenia w szkołach i placówkach oświatowych.

Flota gnieźnieńskiej drogówki powiększyła się o oznakowany pojazd marki Skoda Scala

30 listopada 2023, 15:27
Flota gnieźnieńskiej drogówki powiększyła się o oznakowany pojazd marki Skoda Scala do którego dołączony został TruCAM, czyli laserowy miernik prędkości.

Konkurs o bezpieczeństwie dla przedszkolaków

30 listopada 2023, 14:46
Przedszkole nr 9 w Gnieźnie zorganizowało konkurs dla najmłodszych z wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci z pewnością dużo jeszcze w tym zakresie muszą zrozumieć i wiele się nauczyć. Zabawa z zasadami bezpieczeństwa jest bardzo w tym pomocna.


Fotoreportaże