Wiadomości

Orkiestrowe granie w Przedszkolu nr 13

27 stycznia 2023, 14:48
Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w wielu placówkach oświatowych organizowane są imprezy, podczas których zbierane są pieniądze, które zasilą kontro WOŚPu. Tak też było w Przedszkolu nr 13 w Gnieźnie, które już od wielu lat włącza się Finał Orkiestrowego Grania.

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Milenium

27 stycznia 2023, 14:02
Przedszkole Milenium w Gnieźnie przygotowało przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci mówiły wierszyki, zatańczyły i zaśpiewały, a w efekcie finałowym na twarzach dziadków wywołały dużo radości i wzruszenia.

Powiat zachęca do in vitro

27 stycznia 2023, 13:57
Powiat gnieźnieński jest jedynym powiatem w Wielkopolsce, który będzie realizował program dofinansowania do in vitro. Zleceniodawcą tego pakietu pomocowego jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Czy szpital wyjdzie na prostą? Dyrekcja ma na to pomysł

27 stycznia 2023, 13:19
Rada Powiatu Gnieźnieńskiego została zapoznana z programem naprawczym dla szpitala Pomnik Chrztu Polski. Dyrekcja tej placówki chce wygenerować większe przychody na zabiegach i scaleniu lecznicy. Problem w tym, że starosta mówi jasno, iż wszelkie działania w tym kierunku to rozwiązania krótkoterminowe, a opozycja w tych pomysłach w ogóle nie widzi szans na wyjście z kryzysu.

WOŚPowe logo ze śniegu w Szczytnikach Duchownych.

26 stycznia 2023, 22:04
Znany już wielu osobom za sprawą śnieżnych rzeźb, a także z pasji do muzyki DJ Larry ponownie zaskakuje.

Kilkadziesiąt byków uciekło z gospodarstwa. Kilkugodzinna obława między wsiami

26 stycznia 2023, 17:16
Do sytuacji doszło w czwartek 26 stycznia w Grotkowie. Z jednego z gospodarstw uciekło 30 byków. O sprawie poinformowała Komenda Policji w Gnieźnie. Wczesnym popołudniem policjanci wydali ostrzeżenie dla kierowców przed biegającymi bykami.

Program Rewitalizacji Miasta Gniezna powstanie w 2023 roku

26 stycznia 2023, 12:56
Rada Miasta Gniezna przegłosowała projekt uchwały intencyjnej o przystąpieniu do sporządzenia Programu Rewitalizacji Miasta Gniezna na lata 2023-2030. Powstanie tego planu ułatwi magistratowi w aplikowaniu o różne dofinansowania. Głównie ma być pomocny w poprawie infrastruktury przestrzennej.

Strażacy mieli więcej pracy

26 stycznia 2023, 12:16
Straż Pożarna podsumowuje swoją działalność w roku 2022 i jak się okazuje, ten był dość trudny, bo obfitował w więcej zdarzeń. W komendzie powiatowej miała miejsce roczna narada z udziałem przedstawiciela komendy głównej i władz samorządowych, na której omawiano wszystkie płaszczyzny działalności naszej jednostki.

700 świec okopowych już pojechało do Ukrainy

26 stycznia 2023, 12:15
Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wysłał transport ze świecami okopowymi, które wyprodukowano dla żołnierzy walczących w Ukrainie. Pomoc w tej postaci jest niezwykle potrzebna na froncie, bo dzięki temu wynalazkowi w okopach na wojnie można odgrzać jedzenie lub zwyczajnie się ogrzać, albo umyć. Produkcję wznowiono po przerwie noworocznej, by niezwłocznie przygotować kolejną dostawę, a przy okazji wysłać inne produkty potrzebne im do przeżycia.


Fotoreportaże