Wiadomości

Rada Miasta już stacjonarnie - rozmawiano o oszczędzaniu

5 października 2022, 18:49
Rada Miasta Gniezna po długiej przerwie powróciła do obrad w trybie stacjonarnym. Niezwykłe to spotkanie, bo ostatnie mniej więcej w takim składzie odbyto w lutym 2020 roku. Niezwykła jest także główna tematyka, która towarzyszyła tej sesji. Rozmawiano o czekających nasze miasto oszczędnościach.

W niedzielę obchodzimy Dzień Funduszy Europejskich

5 października 2022, 12:32
Zapraszamy na Dzień Funduszy Europejskich w Gnieźnie, który będziemy obchodzić w Starym Ratuszu i w ramach którego zostaną przygotowane warsztaty sensoryczne pn. Sprytne Pomysły, by zmysły nie prysły.

Policyjny dron ujawnił 12 wykroczeń kierowców

4 października 2022, 14:42
Policyjnego drona w godzinach przedpołudniowych można było w poniedziałek (3 października) dostrzec w okolicach przejazdu kolejowego w Wymysłowie, a popołudniowych w okolicy ulicy Gajowej.

Wysoka przegrana Mieszka

4 października 2022, 13:37
Piłkarze Mieszka Gniezno udali się na kolejny pojedynek do Skarszewa. Tam podejmowani byli przez beniaminka rozgrywek miejscową Victorię. I niestety ten pojedynek był solidną wpadką podopiecznych trenera Przemysława Urbaniaka. Przegrali mecz 3 : 5.

KS Grinbud pokonał Futbalo Białystok

4 października 2022, 13:08
W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie rozegrany został mecz drugiej kolejki grupy północnej I ligi futsalu. Zespół Klubu Sportowego Grinbud Gniezno podejmował drużynę Futbalo Białystok.

Przed nami festiwal "Fyrtel"

4 października 2022, 13:05
Zapraszamy do udziału w festiwalu lokalnej kultury Fyrtel 2022. Wydarzenie to ważny punkt w jesiennym kalendarzu Miasta Gniezna. W jego programie są wystawy, spektakle i gala, na której poznamy laureata tegorocznej nagrody Królika.

11 listopada młodzi przybiorą szaty bohaterów

4 października 2022, 11:59
Urząd Miejski w Gnieźnie zaprasza po raz piąty najmłodszych do udziału w konkursie Zostań Herosem Niepodległości. Zabawa to prosta zachęta, by 11 listopada, w czasie Święta Niepodległości byli przebrani za postać z epoki, kiedy Polska odzyskiwała swoją suwerenność.

MOK zaprasza Zaplątane Mamy

4 października 2022, 11:57
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na warsztaty Zaplątane Mamy. Każda z Pań na zajęciach może wykonać własnoręcznie dla siebie drobną biżuterię albo makramę.

Samochodowe kino plenerowe

4 października 2022, 11:00
Samochodowe kino plenerowe zawitało do Gniezna. Projekcja filmu odbyła się na placu parkingowym przy ulicy Sportowej i cieszyła się sporym zainteresowaniem widzów, pomimo nie najlepszej pogody.

Klub dla seniorów "Na Kareji" już otwarty

4 października 2022, 10:58
Klub dla seniorów ?Na Kareji? już otwarty. Wstęp do niego oczywiście będą miały wyłącznie osoby mające 60 lat i więcej, a że takiego miejsca w Gnieźnie do tej pory nie było, to nie dziwi, że zainteresowanie nim jest ogromne.