Gniezno

Gmina Gniezno zaprasza 3 września na Dożynki.

16 sierpnia 2023, 12:04
Gmina Gniezno zaprasza na tegoroczne Dożynki Gminne, które odbędą się 3 września w Modliszewie.

Mieszkanka Gminy Gniezno wyruszyła rowerem w podróż dookoła Polski.

6 czerwca 2023, 10:31
Dziś z samego rana mieszkanka Gminy Gniezno, a konkretnie Łabiszynka - Alina Teresa Kłos wyruszyła na wyprawę rowerową dookoła Polski.

Szkoła w Jankowie Dolnym z nowym placem do nauki jazdy rowerem.

31 maja 2023, 19:48
Społeczność Zespołu Szkół w Jankowie Dolnym zyskała plac manewrowy do nauki jazdy rowerem

Setne urodziny pana Czesława z Mnichowa.

28 kwietnia 2023, 10:34
Swoje setne urodziny obchodził wczoraj Pan Czesław Tuleja z Mnichowa.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Gniezno

15 marca 2023, 08:35
Wójt Gminy Gniezno informuje, iż w miesiącu marcu 2023 roku na terenie Gminy Gniezno przeprowadzona zostanie objazdowa zbiórka odpadów komunalnych wielkogabarytowych, mebli oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Pączki od gospodyń wiejskich w gminie Gniezno

16 lutego 2023, 12:32
Gmina Gniezna w tłusty czwartek była wierna tradycji i po raz piąty zorganizowała na swoim dziedzińcu sprzedaż bezpośrednią z pączkami usmażonymi przez panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich.

Termomodernizacje w Gnieźnie i gm. Gniezno za ok. 7 mln złotych

25 stycznia 2023, 11:44
Gmina Gniezno i Miasto Gniezno z ważnymi dofinansowaniami na termomodernizacje aż trzech budynków. W Gnieźnie dziś gościł marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, który podpisał z władzami obu samorządów stosowne porozumienia na współfinansowanie w sumie opiewające na kwotę 5,5 mln złotych.

Szkoła w Szczytnikach Duchownych dostała karmniki

30 listopada 2022, 11:46
Gmina Gniezno rozpoczęła wydawanie karmników w ramach akcji edukacyjnej, którą skierowano do najmłodszych. Zima to najtrudniejsza pora roku dla ptaków, którym człowiek jest niezbędny, by przetrwały i dlatego projekt wymyślono. Karmniki dziś trafiły do Szkoły Podstawowej w Szczytnikach Duchownych, gdzie pomysł na ich rozplanowanie od dawna jest gotowy.

Wieczornica w Jankowie Dolnym

11 listopada 2022, 12:21
Do Jankowa Dolnego zawitała Wieczornica, którą zorganizowała Gmina Gniezno. Koncert z pieśniami patriotycznymi w tutejszej szkole podstawowej to wstęp do święta polskiej niepodległości, w którym swoje muzyczne aranżacje zgromadzonej publiczności zaprezentowali uczniowie gminnych placówek.

Wieczornica w Szczytnikach Duchownych

7 listopada 2022, 13:54
Szkoła Podstawowa w Szczytnikach Duchownych wystawiła Wieczornicę, czyli spektakl o charakterze patriotycznym z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Polsce. Spotkanie o tyle wyjątkowe, gdyż ostatnio dwa lata z rzędu z powodu pandemii nie mogło się odbywać w takiej formie.


Fotoreportaże