Powiat wrzesiński

Seniorzy na wychodnym w Węgierkach

16 listopada 2022, 12:27
W Węgierkach pod Wrześnią zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu Senior na wychodnym. Uroczystość jest organizowana z okazji Dnia Osób Starszych i ma być okazją do integracji coraz większego środowiska tej grupy wiekowej.

Promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

8 listopada 2022, 12:47
W Niechanowie zostały wręczone w poniedziałek promesy finansowe dla dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego. Dotacja ma wzmocnić szkolenie przyszłych kadr strażackich w Polsce i aby młodych bardziej motywować w ich działaniach, stąd pieniądze na ich umundurowanie i inne cele edukacyjne.

Uroczyste wręczenie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

8 listopada 2022, 08:43
7 listopada 2022 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechanowie (powiat gnieźnieński) odbyło się uroczyste wręczenie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego.

Rolnicza Jesień 2022 we Wrześni

24 października 2022, 16:01
We Wrześni od 30 lat organizowane są Targi Rolnicze. Spotkanie z wystawcami to okazja dla każdego, by poznać coś nowego lub spotkać coś dawno niewidzianego.

Gershwin w Miłosławiu

21 października 2022, 13:12
W Miłosławiu zabrzmiały kompozycje George?a Gershwina. Aranżacje do utworów słynnego kompozytora zaprezentowali soliści, pianistka i tancerze z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Piknik Naukowy we Wrześni

12 września 2022, 12:35
We Wrześni zorganizowano VIII Powiatowy Piknik Naukowy, który wpisał się już na stałe do kalendarza imprez plenerowych na koniec sezonu letniego i na początku roku szkolnego. Wydarzenie ma promować ofertę edukacyjną, a jego uczestnicy mieli okazję poznać jej różne dziedziny od strony praktycznej.

Kobiety w swoim gronie na pikniku pod Wrześnią

31 sierpnia 2022, 09:46
Kobiety w swoim gronie mogły spędzić popołudnie poza domem, dzięki udziałowi w pikniku ?Miedzy nami Kobietami?, na który po raz kolejny zaprosiło Starostwo Powiatowe we Wrześni. Imprezę zorganizowano na terenie kompleksu sportowego w Chociczy Wielkiej.

Szpital we Wrześni z nowym oddziałem pediatrycznym

24 czerwca 2022, 10:35
W szpitalu powiatowym we Wrześni otwarto nowy oddział pediatryczny, który został przygotowany w starej części budynku, na drugim piętrze. Inwestycję zrealizowano w całości ze środków samorządowych, a leżała ona tym mocniej na sercu, że chodzi tu przecież o warunki leczenia najmłodszych, na których poprawę było trzeba chwilę poczekać.

Starosta wrzesiński z absolutorium za rok 2021

21 czerwca 2022, 11:17
Rada Powiatu Wrzesińskiego udzieliła absolutorium staroście Dionizemu Jaśniewiczowi za budżet, który zrealizował w 2021 roku. Były to realia trudne, bo wciąż pandemiczne, w których wypracowano jednak niemałą nadwyżkę.

Niedziela z Powiatem we Wrześni

13 czerwca 2022, 14:45
Urząd znów bliżej petenta. Starostwo Powiatowe we Wrześni wyszło ponownie na zewnątrz i by być bliżej swoich mieszkańców zorganizowało w niedzielne popołudnie piknik rodzinny z różnymi atrakcjami, od występów scenicznych po gry, zabawy, degustacje oraz działania profilaktyczne na wielu tematycznych płaszczyznach.


Fotoreportaże