Powiat wrzesiński

Spotkanie świąteczne w DPS we Wrześni

22 grudnia 2022, 11:52
Dom Pomocy Społecznej we Wrześni zorganizował wigilijne spotkanie ze starostą Dionizym Jaśniewiczem. Mieszkańcy dostali upominki świąteczne, była okazja do rozmowy i przekazania sobie życzeń. W przerwach kolędowano, co umiliło wspólne świętowanie i dodało jeszcze więcej ciepła tej domowej atmosferze, która panuje w tym ośrodku na co dzień.

Preludium Bożonarodzeniowe w Miłosławiu

20 grudnia 2022, 12:11
Powiatowa Scena Kultury Zamkowa w Miłosławiu tym razem gościła Chór od Wielkiego Święta, który zaprezentował swoje kolędowe interpretacje. Akompaniował zespół instrumentalny pod kierownictwem Adama Korzeniewskiego.

Powiat wrzesiński z budżetem na rok 2023

19 grudnia 2022, 11:19
W Grzymysławicach obradowała rada Powiatu Wrzesińskiego, która przyjęła budżet samorządowy na rok 2023. Zaplanowano w nim ok. 117 mln złotych dochodów własnych i 114 milionów wydatków, a także kolejne inwestycje.

We Wrześni pobiegli dla Bohaterów Powstania Wielkopolskiego

12 grudnia 2022, 13:28
We Wrześni zorganizowano w niedzielę VII Bieg im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Impreza ma przypominać o udziale lokalnych bohaterów w tym zrywie. W tym roku na medalach, które dostali zawodnicy uczestniczący w tym wydarzeniu, była postać Kazimierza Grudzielskiego.

Św. Mikołaj odwiedził dzieci w szpitalu we Wrześni

6 grudnia 2022, 13:09
Dzieci ze szpitala powiatowego we Wrześni odwiedził św. Mikołaj. Wizyta to najlepszy rodzaj terapii uśmiechem dla tych, którzy zamiast w domu, muszą poleżeć w łóżku szpitalnym, by wrócić do zdrowia.

Seniorzy na wychodnym w Węgierkach

16 listopada 2022, 12:27
W Węgierkach pod Wrześnią zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu Senior na wychodnym. Uroczystość jest organizowana z okazji Dnia Osób Starszych i ma być okazją do integracji coraz większego środowiska tej grupy wiekowej.

Promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

8 listopada 2022, 12:47
W Niechanowie zostały wręczone w poniedziałek promesy finansowe dla dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego. Dotacja ma wzmocnić szkolenie przyszłych kadr strażackich w Polsce i aby młodych bardziej motywować w ich działaniach, stąd pieniądze na ich umundurowanie i inne cele edukacyjne.

Uroczyste wręczenie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

8 listopada 2022, 08:43
7 listopada 2022 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechanowie (powiat gnieźnieński) odbyło się uroczyste wręczenie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego.

Rolnicza Jesień 2022 we Wrześni

24 października 2022, 16:01
We Wrześni od 30 lat organizowane są Targi Rolnicze. Spotkanie z wystawcami to okazja dla każdego, by poznać coś nowego lub spotkać coś dawno niewidzianego.

Gershwin w Miłosławiu

21 października 2022, 13:12
W Miłosławiu zabrzmiały kompozycje George?a Gershwina. Aranżacje do utworów słynnego kompozytora zaprezentowali soliści, pianistka i tancerze z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.


Fotoreportaże