Polityka

Jak dojechać do szkoły z Trzemeszna do Mogilna?

12 grudnia 2022, 14:47
Poseł Tadeusz Tomaszewski postanowił zaapelować w sprawie zlikwidowania kilku połączeń kolejowych na linii Poznań-Gniezno-Inowrocław. Z rozkładu właśnie usunięto m.in. połączenie z Trzemeszna do Mogilna po godz. 7.00 rano. To stworzyło niezwykłe komplikacje dla dzieci, które dojeżdżały tym pociągiem do szkoły.

Poseł Zbigniew Dolata o węglu i wątpliwościach co do jego jakości

29 listopada 2022, 12:43
Zbigniew Dolata nie podziela sugestii, że rząd nie zdążył z węglem na zimę i że do Polski został sprowadzony niskiej jakości surowiec o nieznanej kaloryczności. Komentarz posła partii rządzącej to odpowiedź na wątpliwości, o których opowiadała w ubiegłym tygodniu poseł Paulina Hennig-Kloska.

Poseł Dolata analizuje dokumenty dotyczące subwencji

25 listopada 2022, 14:08
Poseł Zbigniew Dolata odpowiada na słowa starosty Piotra Gruszczyńskiego o tym, że subwencja oświatowa nie wystarcza na całość wydatków oświatowych w powiecie. Polityk twierdzi, że jego słowa o oszczędzeniu przez powiat na subwencji 5 milionów w latach 2019-2021 są prawdziwe, bo dane pozyskał z oficjalnych sprawozdań, które można znaleźć na stronie powiatu gnieźnieńskiego.

Politycy Lewicy na targowisku w Witkowie

23 listopada 2022, 14:13
Politycy Lewicy odwiedzili targowisko w Witkowie, gdzie rozmawiali z mieszkańcami o bieżącej sytuacji w Polsce. Z jednej strony mówili, co sami proponują, by wygrać z kryzysem ekonomicznym, z drugiej natomiast wysłuchiwali, na co ludzie narzekają.

Posłanka Paulina Hennig-Kloska pyta rząd o węgiel

23 listopada 2022, 14:00
Posłanka Paulina Hennig-Kloska napisała interpelację do Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz premiera w sprawie braku pieniędzy na dodatek węglowy, a przy okazji docieka, kiedy węgiel dostaną samorządy, które surowiec mają dystrybuować.

Poseł Tadeusz Tomaszewski o rencie wdowiej

21 listopada 2022, 13:18
Lewica złożyła w Sejmie projekt poselski z propozycją zmiany ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i chce rozszerzenia renty wdowiej. Żeby pomysłu nie zablokowano w tzw. sejmowej zamrażarce, został powołany komitet inicjatywy ustawodawczej, którego członkowie pod wnioskiem zbiorą podpisy i w ten sposób ten trafi do prac legislacyjnych.

PO o ważnych dla Polski inwestycjach strategicznych

14 listopada 2022, 13:59
O dekarbonizacji ciepła systemowego i propozycji wybudowania elektrowni atomowej 60 km od Gniezna mówią dzisiaj politycy Platformy Obywatelskiej. Rząd ich zdaniem powinien prowadzić w obu tematach intensywne konsultacje na rożnych poziomach, by te jak najszybciej mogły zostać wprowadzone w życie, a opozycja chce doradzić, jak należy to zrobić.

Tragiczny pożar w Łabiszynie. Nie żyje jedna osoba!

3 listopada 2022, 11:18
Dzisiaj, 3 listopada 2022 roku około godz. 1:30 do Komendy Powiatowej PSP w Żninie wpłynęło zgłoszenie o pożarze jednej z kamienic w Łabiszynie.

Lewica apeluje w sprawie Krajowego Planu Odbudowy

26 października 2022, 10:04
Lewica po raz kolejny apeluje o przyspieszenie w sprawie uzyskania pieniędzy z KPO. W tym celu został przygotowano Pakiet Europejski, który przewiduje w punktach sposób dochodzenia do tego ważnego dla Polski procesu.

Rząd z milionami złotych dla samorządów

11 października 2022, 12:37
Rząd z kolejną pomocą dla samorządów. Do 11 jednostek z powiatu gnieźnieńskiego ma zostać wkrótce przekazane 40 mln złotych. Poseł Zbigniew Dolata pochwalił za kolejne wsparcie swoją partię, która deleguje po raz kolejny środki pomocowe.


Fotoreportaże