Polityka

Poseł Tadeusz Tomaszewski zaprasza na dyżury poselskie.

31 stycznia 2024, 21:48
Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski zaprasza na dyżury poselskie.

Poseł Dolata z pytaniami ?do Tuska? i o cenie paliwa

1 lutego 2023, 12:10
Poseł Zbigniew Dolata z Prawa i Sprawiedliwości z ripostą na zarzuty opozycji w sprawie nieobniżonej ceny paliw na stacjach PKN Orlen pod koniec 2023 roku. Najpierw jednak stawia pytania do byłego premiera Donalda Tuska, na które oczekuje odpowiedzi od lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej.

Jak dojechać do szkoły z Trzemeszna do Mogilna?

12 grudnia 2022, 14:47
Poseł Tadeusz Tomaszewski postanowił zaapelować w sprawie zlikwidowania kilku połączeń kolejowych na linii Poznań-Gniezno-Inowrocław. Z rozkładu właśnie usunięto m.in. połączenie z Trzemeszna do Mogilna po godz. 7.00 rano. To stworzyło niezwykłe komplikacje dla dzieci, które dojeżdżały tym pociągiem do szkoły.

Poseł Zbigniew Dolata o węglu i wątpliwościach co do jego jakości

29 listopada 2022, 12:43
Zbigniew Dolata nie podziela sugestii, że rząd nie zdążył z węglem na zimę i że do Polski został sprowadzony niskiej jakości surowiec o nieznanej kaloryczności. Komentarz posła partii rządzącej to odpowiedź na wątpliwości, o których opowiadała w ubiegłym tygodniu poseł Paulina Hennig-Kloska.

Poseł Dolata analizuje dokumenty dotyczące subwencji

25 listopada 2022, 14:08
Poseł Zbigniew Dolata odpowiada na słowa starosty Piotra Gruszczyńskiego o tym, że subwencja oświatowa nie wystarcza na całość wydatków oświatowych w powiecie. Polityk twierdzi, że jego słowa o oszczędzeniu przez powiat na subwencji 5 milionów w latach 2019-2021 są prawdziwe, bo dane pozyskał z oficjalnych sprawozdań, które można znaleźć na stronie powiatu gnieźnieńskiego.

Politycy Lewicy na targowisku w Witkowie

23 listopada 2022, 14:13
Politycy Lewicy odwiedzili targowisko w Witkowie, gdzie rozmawiali z mieszkańcami o bieżącej sytuacji w Polsce. Z jednej strony mówili, co sami proponują, by wygrać z kryzysem ekonomicznym, z drugiej natomiast wysłuchiwali, na co ludzie narzekają.

Posłanka Paulina Hennig-Kloska pyta rząd o węgiel

23 listopada 2022, 14:00
Posłanka Paulina Hennig-Kloska napisała interpelację do Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz premiera w sprawie braku pieniędzy na dodatek węglowy, a przy okazji docieka, kiedy węgiel dostaną samorządy, które surowiec mają dystrybuować.

Poseł Tadeusz Tomaszewski o rencie wdowiej

21 listopada 2022, 13:18
Lewica złożyła w Sejmie projekt poselski z propozycją zmiany ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i chce rozszerzenia renty wdowiej. Żeby pomysłu nie zablokowano w tzw. sejmowej zamrażarce, został powołany komitet inicjatywy ustawodawczej, którego członkowie pod wnioskiem zbiorą podpisy i w ten sposób ten trafi do prac legislacyjnych.

PO o ważnych dla Polski inwestycjach strategicznych

14 listopada 2022, 13:59
O dekarbonizacji ciepła systemowego i propozycji wybudowania elektrowni atomowej 60 km od Gniezna mówią dzisiaj politycy Platformy Obywatelskiej. Rząd ich zdaniem powinien prowadzić w obu tematach intensywne konsultacje na rożnych poziomach, by te jak najszybciej mogły zostać wprowadzone w życie, a opozycja chce doradzić, jak należy to zrobić.

Tragiczny pożar w Łabiszynie. Nie żyje jedna osoba!

3 listopada 2022, 11:18
Dzisiaj, 3 listopada 2022 roku około godz. 1:30 do Komendy Powiatowej PSP w Żninie wpłynęło zgłoszenie o pożarze jednej z kamienic w Łabiszynie.


Fotoreportaże