Miasto

Rada Miasta już stacjonarnie - rozmawiano o oszczędzaniu

5 października 2022, 18:49
Rada Miasta Gniezna po długiej przerwie powróciła do obrad w trybie stacjonarnym. Niezwykłe to spotkanie, bo ostatnie mniej więcej w takim składzie odbyto w lutym 2020 roku. Niezwykła jest także główna tematyka, która towarzyszyła tej sesji. Rozmawiano o czekających nasze miasto oszczędnościach.

Przed nami festiwal "Fyrtel"

4 października 2022, 13:05
Zapraszamy do udziału w festiwalu lokalnej kultury Fyrtel 2022. Wydarzenie to ważny punkt w jesiennym kalendarzu Miasta Gniezna. W jego programie są wystawy, spektakle i gala, na której poznamy laureata tegorocznej nagrody Królika.

11 listopada młodzi przybiorą szaty bohaterów

4 października 2022, 11:59
Urząd Miejski w Gnieźnie zaprasza po raz piąty najmłodszych do udziału w konkursie Zostań Herosem Niepodległości. Zabawa to prosta zachęta, by 11 listopada, w czasie Święta Niepodległości byli przebrani za postać z epoki, kiedy Polska odzyskiwała swoją suwerenność.

MOK zaprasza Zaplątane Mamy

4 października 2022, 11:57
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na warsztaty Zaplątane Mamy. Każda z Pań na zajęciach może wykonać własnoręcznie dla siebie drobną biżuterię albo makramę.

Samochodowe kino plenerowe

4 października 2022, 11:00
Samochodowe kino plenerowe zawitało do Gniezna. Projekcja filmu odbyła się na placu parkingowym przy ulicy Sportowej i cieszyła się sporym zainteresowaniem widzów, pomimo nie najlepszej pogody.

Klub dla seniorów "Na Kareji" już otwarty

4 października 2022, 10:58
Klub dla seniorów ?Na Kareji? już otwarty. Wstęp do niego oczywiście będą miały wyłącznie osoby mające 60 lat i więcej, a że takiego miejsca w Gnieźnie do tej pory nie było, to nie dziwi, że zainteresowanie nim jest ogromne.

Halina Benedyk na finał projektu (Nie)Znana Konopnicka

4 października 2022, 09:57
Halina Benedyk była gościem uroczystego podsumowania projektu edukacyjnego (Nie)Znana Konopnicka. Projekt był ważny i potrzebny, bo słynna pisarka, to dziś przykład niezwykłej wszechstronności.

Senioralia 2022

3 października 2022, 13:34
Tegoroczne "Senioralia" przeszły do historii. Rozpoczęły się od przemarszu gnieźnieńskich seniorów ulicami miasta w towarzystwie marszowej orkiestry Vivat pod dyrekcją Roberta Morkisa. Na oficjalnym rozpoczęciu imprezy pojawili się prezydenci Tomasz Budasz i Michał Powałowski, którzy wręczyli przedstawicielom seniorów symboliczny klucz do miasta.

Laptopy dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR

30 września 2022, 12:55
Miasto Gniezno zakupiło komputery z programu rządowego pn. Granty PPGR w ramach podnoszenia rozwoju cyfrowego na terenach popegeerowskich. Laptopy mają trafić do 525 uczniów, do dzieci i wnuków byłych pracowników Przedsiębiorstwa Państwowej Gospodarki Rolnej.

PEC o kosztach ogrzewania, oszczędzaniu i rekompensacie

30 września 2022, 12:26
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej po starcie sezonu grzewczego zachęca mieszkańców do oszczędzania i informuje, że będą mogli oni skorzystać z rządowej rekompensaty, która stanowi dopłatę do kosztów wytworzenia ciepła systemowego w PEC-u.