Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 2,5 kg narkotyków

25 kwietnia 2022, 10:09, źródło KPP Gniezno
KPP Gniezno
W dniu 19 kwietnia wieczorem na ulicy Jeziornej kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. W środku znajdowało się dwóch gnieźnian w wieku 24 i 30 lat. Podczas kontroli, przy mężczyznach policjanci znaleźli po kilka zwitków suszu roślinnego, który po wstępnym badaniu zakwalifikowano jako marihuanę. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u 30-letniego narkotykowego dilera funkcjonariusze znaleźli marihuanę, amfetaminę, ekstasy i inne narkotyki. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 2,5 kilograma zabronionych substancji.
Zatrzymani przez mundurowych mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy, a następnie trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.  Zabezpieczony przez miejscowych śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie przez prokuratora 30-letniemu  gnieźnianinowi zarzutu udzielania oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, 24-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie ich w znacznej ilości i handel narkotykami może grozić nawet do 10 lat więzienia.
Policjanci apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na użycie tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić Policję.

Fotoreportaż


1/3 30-letni diler z Gniezna zatrzymany

1/3 30-letni diler z Gniezna zatrzymany

2/3 30-letni diler z Gniezna zatrzymany

2/3 30-letni diler z Gniezna zatrzymany

3/3 30-letni diler z Gniezna zatrzymany

3/3 30-letni diler z Gniezna zatrzymany

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości