Powiat

Pieniądze z UE dla przedsiębiorców

22 września 2022, 12:50
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zorganizowało spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z zakresu pozyskiwania środków unijnych na rozwój i szkolenia. Dofinansowania są prostym sposobem inwestowania w ich rozwój, a pieniądze można pozyskiwać na wiele sposobów.

Spotkanie z Mariuszem Borowiakiem w "Estede"

20 września 2022, 10:45
W Centrum Kultury "Estede" w Gnieźnie odbył asie kolejna edycja "Spotkania z ciekawym człowiekiem". Tym razem zaproszenie przyjął Mariusz Borowiak, jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy i dziennikarzy morskich.

Spotkanie z ciekawym człowiekiem w eSTeDe

16 września 2022, 22:40
Tym razem, w sobotę 17 września 2022 roku o 17.00 gościć będziemy w Centrum Kultury "Scena to dziwna" przy ul. Roosevelta 42, pana Mariusza Borowiaka, który opowie o książkach, wyjątkowych ludziach, wrakach okrętów i skarbach, rozpalających wyobraźnię czytelników i miłośników historii. ? ?

700 nowych kuropatw w powiecie gnieźnieńskim

15 września 2022, 10:04
W powiecie gnieźnieńskim wciąż brakuje kuropatw. Ptaki te są ważne dla środowiska, o czym świadczy zakup kolejnych 700 sztuk tego gatunku

13 milionów złotych zainwestowane w edukację zawodową dało efekty

14 września 2022, 12:25
Powiat gnieźnieński podsumował zrealizowany projekt podnoszący atrakcyjność naszego szkolnictwa zawodowego. W dwóch osobnych poddziałaniach, przy udziale unijnych środków pomocowych z WRPO wzniesiono nowoczesny budynek Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego a także odnowiono jego starą siedzibę.

Piknik Naukowy we Wrześni

12 września 2022, 12:35
We Wrześni zorganizowano VIII Powiatowy Piknik Naukowy, który wpisał się już na stałe do kalendarza imprez plenerowych na koniec sezonu letniego i na początku roku szkolnego. Wydarzenie ma promować ofertę edukacyjną, a jego uczestnicy mieli okazję poznać jej różne dziedziny od strony praktycznej.

Szpital w Gnieźnie z poradnią rehabilitacji pozawałowej

9 września 2022, 13:04
Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie uruchomił poradnię rehabilitacji pozawałowej. Pacjent po pobycie w szpitalu objęty będzie 12-miesięczną opieką medyczną i nie tylko, bo także merytoryczną, w postaci konsultacji dietetycznej. Program to efekt współpracy z grupą specjalistów z American Heart of Poland, która zajmuje się jego prowadzeniem w 20 ośrodkach w całej Polsce.

Rejestracja samochodu osobowego już tańsza

9 września 2022, 12:45
Zmieniły się zasady rejestracji samochodu osobowego w starostwach powiatowych. Ustawodawca wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i zniósł obowiązek posiadania karty pojazdu oraz nalepki kontrolnej. Z sytuacji natomiast nie mogą być zadowoleni działacze samorządowi, bo uszczupli to dość znacznie ich budżety.

Targi Rolno-Ogrodnicze już wkrótce

7 września 2022, 11:09
W trzecią niedzielę września zapraszamy na Targi Rolno-Ogrodnicze, które wspólnie zorganizują Powiat Gnieźnieński i Gmina Czerniejewo. Impreza ma się odbyć na terenie ośrodka jeździeckiego Zielona Enklawa, czyli dawnej Prochowni w Żydowie.

Dopłata do in vitro w powiecie gnieźnieńskim

6 września 2022, 11:37
Od września w powiecie gnieźnieńskim można skorzystać z dopłaty do in vitro. Program ma pomóc parom bezpłodnym w zostaniu rodzicami i podnieść w ten sposób poziom dzietności w Polsce.


Fotoreportaże