Polityka

Lewica o terminach wyborczych

23 września 2022, 11:53
Lewica nie chce wydłużenia kadencji samorządów do wiosny 2024 roku. Powód jest polityczny i nie powinien uzyskać sejmowej większości, tak uważają działacze Nowej Lewicy z Gniezna, którzy proponują, by raczej skrócić kadencję krajowego parlamentu.

Lewica o nowych dodatkach na ogrzewanie

1 września 2022, 13:39
Lewica poprze w Sejmie rządowy projekt ustawy o nowych dodatkach na ogrzewanie. Na dniach będzie on procedowany w Warszawie, a we wrześniu ma wejść w życie. Pieniądze z tego tytułu mają trafić zarówno do gospodarstw indywidualnych, a także do PEC-ów.

PO chce podwyżki renty socjalnej

9 sierpnia 2022, 11:05
Platforma Obywatelska zbiera podpisy pod projektem zmiany ustawy o rentach socjalnych

3 tysiące nie dla każdego ?

8 sierpnia 2022, 09:59
Platforma Obywatelska chciała przyznania 3 tysięcy złotych dodatku węglowego dla każdego gospodarstwa. W Senacie przegłosowała w tym celu poprawki do ustawy o takim wsparciu, Sejm natomiast tę propozycję w piątek odrzucił, a rząd zapowiada, że rozszerzy katalog uprawnionych, ale nie trafi on do wszystkich. Sprawę komentuje senator Paweł Arndt, który tłumaczy, na czym ta forma pomocy będzie polegała i stwierdził, że nie widzi powodu, by jednym on przysługiwał, a inni go nie dostali.

Konieczne nowe nasadzenia w centrum miasta

27 lipca 2022, 11:29
W naszym mieście brakuje zieleni. Szczególnie widać to przy ulicy Warszawskiej czy też wokół zrewitalizowanego targowiska. Przez taką sytuacje temperatura podczas upałów sięga tam do blisko 50 stopni Celsjusza

Wizyta prezesa PiS w Gnieźnie

25 lipca 2022, 10:58
W minioną niedzielę Gniezno odwiedził prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. A auli szkoły Milenium spotkał się ze swoimi zwolennikami.

Lewica wnioskuje o wsparcie dla odbiorców ciepła systemowego

18 lipca 2022, 13:10
Lewica napisała interpelację do Ministra Klimatu i Środowiska, w której apeluje o podjęcie pilnych działań na rzecz odbiorców rynku ciepła systemowego. W Gnieźnie cena ciepła zostanie podwyższona od sierpnia o blisko 50%, a ta już w minionym sezonie grzewczym dwukrotnie poszybowała w górę o 28,5%. Taki obrót spraw doprowadzi w wielu przypadkach do braku zdolności do zapłacenia za ogrzewanie, w szczególności w przypadku osób ubogich, ale także starszych oraz samotnych.

7,5 mln złotych dla gmin popegeerowskich

18 lipca 2022, 12:12
Gminy z powiatu gnieźnieńskiego dostały kolejne dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Pieniądze w kwocie łącznej 7,5 miliona złotych przyznano czterem jednostkom, na których terenie funkcjonowały tzw. PGR-y.

PiS z nowymi strukturami

4 lipca 2022, 12:00
PiS zmienia swoje st­ruktury organizacyjn­e, a poseł Zbigniew Dolata został nowym pełnomocnikiem tej partii w okręgu nr 92. Ugrupowanie rządzą­ce w Polsce zamierza w ten sposób wyjść naprzeciw  wyborczym wyzwaniom, które cze­kają ją już w roku przyszłym.

Nowa Lewica debatowała w Gnieźnie

1 lipca 2022, 11:07
Nowa Lewica wyruszyła w wakacyjny objazd Polski. Politycy tej partii chcą rozmawiać o swoich pomysłach na przyszłość; będą mówić, co ich martwi i jaki mają pomysł na kryzys gospodarczy. Wczoraj na Rynku w Gnieźnie odbyła się pierwsza taka debata.


Fotoreportaże