Miejski Ośrodek Kultury

Halina Benedyk na finał projektu (nie)Znana Konopnicka

22 września 2022, 12:26
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie podsumuje swój projekt poświęcony Marii Konopnickiej. Finałem tego przedsięwzięcia będzie koncert Haliny Benedyk, który zaplanowano na piątek, 30 września o godz. 16.00.

Warsztaty z tekstami Konopnickiej w Starym Ratuszu

22 września 2022, 10:54
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zorganizował kolejne warsztaty z cyklu (nie)Znana Konopnicka. Do uczestnictwa w nich zaproszono licealną młodzież, która dostała zadanie nawiązania jej tekstami do obrazów z epoki, w której tworzyła słynna pisarka.

Wystawa z okazji 45-lecia Biegu Lechiów

21 września 2022, 12:15
Jeszcze przez ponad dwa tygodnie w Starym Ratuszu można zobaczyć wystawę z okazji 45-lecia Biegu Lechitów. Inicjatorem wydarzenia jest Janusz Michałowski, który organizował dwadzieścia pierwszych edycji biegu i od 45 lat prowadzi kronikę tego najstarszego półmaratonu w Polsce.

Jubileusz Złotych Godów w Gnieźnie

19 września 2022, 10:01
Jubileusz Złotych Godów w Gnieźnie świętowało 21 par, które niedawno obchodziły rocznicę długoletniego pożycia małżeńskiego. Z tej okazji przygotowano dla nich uroczyste przyjęcie z udziałem władz miejskich. Były życzenia, refleksje, wspomnienia i program artystyczny, który przygotował Miejski Ośrodek Kultury.

Jubileusz Złotych Godów par z Gniezna

16 września 2022, 21:39
Dwadzieścia jeden par otrzymało wyróżnienia za długoletnie pożycie małżeńskie Uroczystość odbyła się w Hotelu Ibis, gdzie na pary czekał poczęstunek oraz program przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury.

Lato zakończymy Świętem Latawca

15 września 2022, 10:34
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Święto Latawca. Wydarzenie będzie organizowane w ostatnią sobotę lata. W tym roku zmieniono lokalizację wydarzenia, by gnieźnian bardziej przyciągnąć do udziału w tej imprezie.

MOK zainaugurował 69. sezon kulturalny

13 września 2022, 11:46
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zainaugurował w ten weekend swój nowy sezon. W piątek wieczorem na deptaku, a dzień później we wnętrzach Starego Ratusza. Każdy z przybyłych miał okazję poznać bogatą ofertą placówki.

Narodowe Czytanie w Gnieźnie

5 września 2022, 11:00
Narodowe Czytanie, to inicjatywa, która ma nam przypominać, że warto czytać książki. W sobotnie przedpołudnie na dziedzińcu Starego Ratusza czytano Ballady i Romanse Adama Mickiewicza. Przy okazji zaprezentowano efekty końcowe całego projektu, który realizowano w oparciu o to wydarzenie od wielu miesięcy i który dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MOK zaprasza do sekcji, klubów i zespołów

2 września 2022, 10:35
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie od września wznawia działalność w swoich sekcjach. Ze względu na trwający w MOK-u remont, zajęcia animatorskie będą prowadzone w kilku różnych miejscach.

Impreza z psami po raz drugi

31 sierpnia 2022, 11:04
Na terenie nowego wybiegu dla psów przy Wenecji zorganizowano w niedzielne popołudnie dzień psiaka, czyli piknik dla jego miłośników z wieloma atrakcjami, była także możliwość adopcji czworonoga. Organizatorom mimo pogody, która postraszyła zainteresowanych, nie mogli narzekać na frekwencję.


Fotoreportaże