Miasto

Zamieszanie z dodatkiem węglowym

23 września 2022, 12:39
Miasto Gniezno ma już część pieniędzy na wypłatę dodatku węglowego. Niestety na razie nie będzie możliwości, aby dostał je każdy, kto się o niego ubiegał. Zamieszanie w tej sprawie tłumaczyły dziś władze miejskie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wolontariusze Książki na Telefon ćwiczyli z fizjoterapeutką

23 września 2022, 10:23
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna odbyła pierwsze z trzech spotkań integracyjnych, które przygotowano tej jesieni dla wolontariuszy akcji społecznej Książka na Telefon. Niespodzianką dla nich była możliwość wspólnego poćwiczenia z fizjoterapeutką, która przypomniała, jak ważną częścią ciała ludzkiego jest kręgosłup i jego prawidłowe funkcjonowanie, a przy okazji rozmawiano o rozwoju programu.

Halina Benedyk na finał projektu (nie)Znana Konopnicka

22 września 2022, 12:26
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie podsumuje swój projekt poświęcony Marii Konopnickiej. Finałem tego przedsięwzięcia będzie koncert Haliny Benedyk, który zaplanowano na piątek, 30 września o godz. 16.00.

Kino samochodowe otworzy kulturalny październik w Gnieźnie

22 września 2022, 11:22
Gniezno czeka ostatnia w tym roku odsłona pokazu filmowego w plenerze. Zapraszamy na kino samochodowe, które powróci na parking przy ulicy Spokojnej w sobotni wieczór, 1 października o godz. 20.00 na pewno nie musimy obawiać się chłodu czy niepogody.

Warsztaty z tekstami Konopnickiej w Starym Ratuszu

22 września 2022, 10:54
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zorganizował kolejne warsztaty z cyklu (nie)Znana Konopnicka. Do uczestnictwa w nich zaproszono licealną młodzież, która dostała zadanie nawiązania jej tekstami do obrazów z epoki, w której tworzyła słynna pisarka.

Wystawa z okazji 45-lecia Biegu Lechiów

21 września 2022, 12:15
Jeszcze przez ponad dwa tygodnie w Starym Ratuszu można zobaczyć wystawę z okazji 45-lecia Biegu Lechitów. Inicjatorem wydarzenia jest Janusz Michałowski, który organizował dwadzieścia pierwszych edycji biegu i od 45 lat prowadzi kronikę tego najstarszego półmaratonu w Polsce.

Twórca Pana Kuleczki gościem Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna

21 września 2022, 11:18
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna gościła w swoich murach Wojciecha Widłaka, twórcę książek dla dzieci z cyklu Pan Kuleczka. Autor rozmawiał o swoim bohaterze z dziećmi, które dopytywały o jego przygody i próbowały oczywiście się dowiedzieć czegoś więcej o tym, jak powstawała ta słynna postać.

Z prof. Katarzyną Kłosińską rozmawiano o współczesnej polszczyźnie

20 września 2022, 11:54
W ramach projektu "Polszczyzna-zawsze na czasie" w czytelni Biblioteki Głównej w Gnieźnie odbyło się spotkanie z językoznawcą prof. Katarzyną Kłosińską. Rozmawiano oczywiście o polszczyźnie, jak zmienia się współczesna polszczyzna i jak na te zmiany zapatrują się językoznawcy.

Gnieźnieńska akcja sprzątania świata. Zebrano cały kontener śmieci!

19 września 2022, 13:23
Pełen kontener, czyli ponad 7 m3 ? tyle odpadów zebrali 16 września gnieźnianie, którzy wzięli udział w tegorocznej 29. edycji ogólnopolskiej akcji sprzątania świata.

Całoroczne Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ul. Parkowej już otwarte

19 września 2022, 11:44
Nowa Strefa Rekreacyjno-Sportowa przy ul. Parkowej została już oficjalnie otwarta. W skład kompleksu wchodzi boisko piłkarskie wraz z zapleczem sanitarnym oraz jeden z największych w Polsce pumptrack do profesjonalnej jazdy.


Fotoreportaże