Miasto

84. rocznica wybuchu wojny światowej- uroczystości pod pomnikiem w Parku Kościuszki

31 sierpnia 2023, 22:09
Trwająca blisko sześć lat II wojna światowa zmieniła i zniszczyła życie wielu pokoleń ludzi na całym świecie. 1 września ponownie zatrzymamy się na chwilę, aby wspomnieć poległych i oddać im hołd za życie poświęcone w obronie Polski.

Rusza Tydzień Bibliotek

8 maja 2023, 13:28
Rusza Tydzień Bibliotek. Dziś na Rynku swoje święto wspólnym spotkaniem uczcili bibliotekarze, którzy zapraszali przy okazji do udziału w różnych inicjatywach promujących czytelnictwo w naszym mieście.

Na Wenecji w sobotę będzie impreza z grillowaniem

26 kwietnia 2023, 11:04
Wenecja po rewitalizacji. Na sobotę zapraszamy mieszkańców na spacer z atrakcjami wokół jeziora. Przebudowa jej terenu rekreacyjnego była realizowana w etapach przez minione dwa lata. Impreza z grillowaniem na koniec inwestycji to mały prezent dla wszystkich za cierpliwość, bo ostatnio nie zawsze było można tu swobodnie spacerować.

Otwarcie Wenecji i wspólne grillowanie 29 kwietnia!

20 kwietnia 2023, 10:40
Spora cześć popularnej Wenei jest do Waszego użytku już od dłuższego czasu. Przyjęło się jednak, że duże inwestycje zasługują na porządne otwarcie!

Od jutra otwarty park linowy przy Łazienkach.

13 kwietnia 2023, 11:50
Jutro otwieramy park linowy na Ustroniu! Furtka będzie otwarta od godz. 10:00. Projekt, który wzbudzał takie dyskusje, wygląda świetnie, myślę, że dzieci będą zadowolone. Czas pokaże, czy tego typu miejsce będzie dla nich atrakcyjne? ja coś czuję, że tak ???? Obok Łazienek ( od strony ul.Spokojnej)powstał kompleks rekreacyjny. Znajdują się tam również boisko, wybieg dla psów, letnie baseny i duży plac zabaw.

Imieniny Gniezna w weekend 22-23 kwietnia

12 kwietnia 2023, 11:31
Prezydent Gniezna Tomasz Budasz opowiada o programie Imienin Gniezna, na które zaprasza wszystkich mieszkańców, a także turystów w przyszły weekend. Uroczystości ku czci św. Wojciecha to oczywiście nie jedyne wydarzenie w ramach tego święta.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gnieźnie.Terminy

20 marca 2023, 10:42
Spółka URBIS i miasto Gniezno informują, że miesiącu kwietniu 2023 r. zostanie przeprowadzona zbiórka zużytych, niepotrzebnych mebli, sprzętu RTV i AGD. Odpady muszą pochodzić wyłącznie z gospodarstw domowych.

Rowerzyści zaczną wiosnę dwoma wydarzeniami

10 marca 2023, 14:15
Rowerzyści będą mogli wejść w czas wiosenny w pełni spełnieni, bo najpierw wezmą udział w dyskusji o bezpieczeństwie, a później zostanie zorganizowany dla nich rajd rowerowy.

Przy Wenecji stanął Ptasi Bufet z karmą

28 lutego 2023, 12:23
Rzucanie ptakom chleba czy innej ludzkiej żywności jest dla nich bardzo szkodliwe.

Rusza nabór wystawców na Jarmark św.Wojciecha

16 lutego 2023, 13:03
Nasze miasto w swojej tradycji ma wpisane tradycje Jarmarków ? jeden z nich ? Jarmark św. Wojciecha stał się już niemal kultowy!


Fotoreportaże