Powiat gnieźnieński

Akcja -"Bezpieczne ferie, bezpieczna wieś" w Gębarzewie

25 stycznia 2023, 22:58
Bezpieczne Ferie, Bezpieczna Wieś ? takim hasłem nowy rok zaczęli mieszkańcy Gębarzewa.

Znakowanie rowerów w gnieźnieńskiej komendzie.

24 stycznia 2023, 10:40
Zawsze warto podjąć wszelkie możliwe środki ostrożności, które mogą nas uchronić przed kradzieżą roweru lub ułatwić odnalezienie go, gdy już zostanie przez kogoś przywłaszczony. Jedną z dostępnych możliwości zabezpieczenia jest jego znakowanie.

?Ruszaj z Głową? - dla zwycięzcy konkursu kurs na prawo jazdy

20 grudnia 2022, 13:47
Konkurs pt. Ruszaj z Głową za nami. Do testu z wiedzy o zasadach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym zaproszeni byli wszyscy uczniowie ze szkół ponadpodstawowych. Do finału zakwalifikowano dziewiątkę najlepszych, po jednej osobie z każdej szkoły. Zwycięzca w nagrodę otrzymał kurs prawa jazdy, który rozpocznie w styczniu, a jest teraz dodatkowo zmotywowany.

Szpital z nową kaplicą

16 grudnia 2022, 11:45
Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie ma nową kaplicę, na która chorzy musieli nieco poczekać. Została ona usytuowana w starej części lecznicy przy ul. 3 Maja, ale sąsiaduje bezpośrednio z nowym budynkiem.

Siedziba PCPR zyskała windę

13 grudnia 2022, 13:43
Siedziba Powiatowego centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie zyskała windę, która była bardzo potrzebna w tym budynku. Od teraz obiekt jest bardziej przystępny dla osób potrzebujących i szukających wsparcia.

W sobotę Świąteczny Targ Wiejski w Estede

13 grudnia 2022, 13:22
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Wielkopolska Izba Rolnicza po raz kolejny organizują Świąteczny Targ Wiejski. Wydarzenie już tradycyjnie odbywać się będzie przy Centrum Kultury "Estede".

Dzieci z Ukrainy wystąpiły w projekcie "Rock for Ukraine"

12 grudnia 2022, 15:05
Stowarzyszenie Siedlisko i Żywiecka Fundacja Rozwoju zaprezentowali w Gnieźnie koncert, przygotowany w ramach projektu pt. Rock for Ukraine. Terapia przez muzykę to dobry pomysł, by dzieci na chwilę zapomniały o wojnie i o tym, że straciły w niej wielu bliskich.

Styczniowa wystawa LEGO w eSTeDe

12 grudnia 2022, 14:40
Przedświąteczny czas sprawia, że czujemy się znowu dziećmi. Centrum Kultury ?Scena to dziwna? dokłada do tego nastroju swoją cegiełkę... tzn. klocki!

Budżet powiatu gnieźnieńskiego już gotowy

9 grudnia 2022, 14:03
197 milionów złotych po stronie dochodowej i 215 milionów w wydatkach, to kwoty, które zapisano w budżecie powiatu gnieźnieńskiego na rok 2023. Na inwestycje zostaną przeznaczone 34 miliony złotych, a wśród sztandarowych można wymienić np. budowę hali sportowej przy ulicy Cieszkowskiego, termomodernizację Ekonomika i przygotowanie nowej lokalizacji dla oddziału pediatrycznego przy ulicy 3 Maja. Oczywiście są także zaplanowane remonty drogowe.

Starostwo doposaża pracownie w dwóch szkołach

8 grudnia 2022, 12:07
Ekonomik i II Liceum z nowymi komputerami w swoich pracowniach przyrodniczych. Sprzęt zakupiono z dofinansowaniem, a służyć będzie do nauki chemii, biologii oraz geografii.


Fotoreportaże