Wiadomości

KO wygrywa w wyborach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

8 kwietnia 2024, 10:07
Koalicja Obywatelska do dalszego rządzenia w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego potrzebuje koalicjanta.
KO będzie reprezentowana w niej przez 11 radnych, a do większości bezwzględnej będzie brakowało jej dwóch głosów; reszta mandatów została rozdysponowana wśród czterech pozostałych ugrupowań: PIS – 5 radnych, Trzecia Droga – 4 radnych, Ziemia Gnieźnieńska – 3 radnych, Lewica – 2 radnych.
 
Z Radą Powiatu Gnieźnieńskiego po latach pożegna się Telesfor Gościniak z Lewicy, którego zastąpi w niej Eugeniusz Zamiar. Mandatu nie uzyskała także obecna wicestarosta Anna Jung z Koalicji Obywatelskiej, która zgromadziła 493 głosy w okręgu piątym i zajęła dopiero 3. miejsce wśród kandydatów tego ugrupowania. O sukcesie wyborczym może mówić natomiast Małgorzata Sikorska-Pietrzak, była dyrektor Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, która teraz będzie radną powiatu gnieźnieńskiego i która zdobyła w okręgu czwartym 1115 głosów.
 
Wśród nowych radnych ujrzymy: Angelikę Ślachcińską (do tej pory radną Miasta Gniezna), Rafała Lustaedta, Łukasza Scheffsa - wszyscy z Koalicji Obywatelskiej, a także wspomniana Małgorzata Pietrzak-Sikorka i Karolina Kiełpińska-Nowak (obie z Prawa i Sprawiedliwości), Tomasz Ryszczuk i Kamila Kozicka (Trzecia Droga) oraz Darię Benke i Eugeniusza Zamiara (Lewica)
 
W Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego po przerwie zasiądą ponownie: Tomasz Budasz, Danuta Winiarska, Monika Twardowska, Piotr Staszczak i Krzysztof Ostrowski. 
 
Z poprzedniej kadencji rady do następnej przejdzie zaledwie 11 radnych z 27 obecnie w niej zasiadających. 
 
Skład Rady Powiatu Gnieźnieńskiego na lata 2024-2029:
 
KOALICJA OBYWATELSKA:
Piotr Gruszczyński, Maria Kocoń, Angelika Ślachcińska, Tomasz Budasz, Dariusz Pilak, Marian Pokładecki, Rafał Lukstaedt, Danuta Winiarska, Łukasz Scheffs, Ewa Mądra, Piotr Staszczak
 
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Monika Twardowska, Beata Tarczyńska, Małgorzata Pietrzak-Sikorska, Andrzej Kwapich, Karolina Kiełpińska-Nowak
 
TRZECIA DROGA:
Edward Załęski, Tomasz Ryszczuk, Rafał Skweres, Kamila Kozicka
 
ZIEMIA GNIEŹNIEŃSKA
Krzysztof Ostrowski, Dariusz Igliński, Leszek Figaj
 
LEWICA:
Daria Benke, Eugeniusz Zamiar
 
 
(opr. Wojciech Orłowski)

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości