Gniezno

Termomodernizacje w Gnieźnie i gm. Gniezno za ok. 7 mln złotych

25 stycznia 2023, 11:44
Gmina Gniezno i Miasto Gniezno z ważnymi dofinansowaniami na termomodernizacje aż trzech budynków. W Gnieźnie dziś gościł marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, który podpisał z władzami obu samorządów stosowne porozumienia na współfinansowanie w sumie opiewające na kwotę 5,5 mln złotych.

Szkoła w Szczytnikach Duchownych dostała karmniki

30 listopada 2022, 11:46
Gmina Gniezno rozpoczęła wydawanie karmników w ramach akcji edukacyjnej, którą skierowano do najmłodszych. Zima to najtrudniejsza pora roku dla ptaków, którym człowiek jest niezbędny, by przetrwały i dlatego projekt wymyślono. Karmniki dziś trafiły do Szkoły Podstawowej w Szczytnikach Duchownych, gdzie pomysł na ich rozplanowanie od dawna jest gotowy.

Wieczornica w Jankowie Dolnym

11 listopada 2022, 12:21
Do Jankowa Dolnego zawitała Wieczornica, którą zorganizowała Gmina Gniezno. Koncert z pieśniami patriotycznymi w tutejszej szkole podstawowej to wstęp do święta polskiej niepodległości, w którym swoje muzyczne aranżacje zgromadzonej publiczności zaprezentowali uczniowie gminnych placówek.

Wieczornica w Szczytnikach Duchownych

7 listopada 2022, 13:54
Szkoła Podstawowa w Szczytnikach Duchownych wystawiła Wieczornicę, czyli spektakl o charakterze patriotycznym z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Polsce. Spotkanie o tyle wyjątkowe, gdyż ostatnio dwa lata z rzędu z powodu pandemii nie mogło się odbywać w takiej formie.

Nowa droga w Kalinie prawie gotowa.

4 listopada 2022, 12:50
Prace związane z budową pełnej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej w Kalinie zbliżają się ku końcowi.

W gminie Gniezno pojawiły się różowe skrzynki

2 listopada 2022, 20:43
Kolejna już skrzyneczka pojawiła się w Kalinie przy świetlicy wiejskiej.

Trzydniowe Senioralia w gminie Gniezno

12 października 2022, 10:48
Gmina Gniezno zaprasza na Senioralia i przygotowała w ich ramach program z działaniami kulturalnymi, artystycznymi oraz profilaktycznymi. Impreza ma mieć trzy odsłony: 18 października w Zdziechowie, 19 w Piekarach i 20 w Mnichowie.

Wystawa o Józefie Wybickim w Gminie Gniezno

29 września 2022, 12:53
Urząd Gminy Gniezno ma od dziś wystawę z Józefem Wybickim w roli głównej. Ekspozycja to duży zbiór pamiątek nie tylko filatelistycznych, które zgromadził znany kolekcjoner Wojciech Śmielecki. Wernisaż był też okazją, by wysłać wydane na tę okoliczność kartki pocztowe, które nadano konną pocztą.

Lubochnia Adventure Race 2022

26 września 2022, 11:15
Jesień w sobotę witali również triathloniści. Jezioro Wierzbiczany gościło uczestników Lubochnia Adventure Race 2022. Do rywalizacji w biegu, z kajakami oraz rowerami stanęło prawie 150 osób.

40-lecie pracy sołtysa Strzyżewa Paczkowego

13 września 2022, 11:17
W Strzyżewie Paczkowym obchodzono jubileusz 40-lecia pracy sołtysa Bolesława Dziela. Z tej okazji wyprawiono we wsi festyn rodzinny, na który zaproszono jej mieszkańców oraz gości z całego powiatu.


Fotoreportaże