Gniezno

40-lecie pracy sołtysa Strzyżewa Paczkowego

13 września 2022, 11:17
W Strzyżewie Paczkowym obchodzono jubileusz 40-lecia pracy sołtysa Bolesława Dziela. Z tej okazji wyprawiono we wsi festyn rodzinny, na który zaproszono jej mieszkańców oraz gości z całego powiatu.

Dożynki w Woli Skorzęckiej

12 września 2022, 14:42
Wola Skorzęcka była gospodarzem tegorocznego święto plonów w gminie Gniezno. Dożynki to okazja do złożenia za nie podziękowań nie tylko rolnikom, bo także ogrodnikom i sadownikom. Każde z sołectw przyniosło w uroczystym korowodzie pod scenę wieńce dożynkowe, po czym odprawiono mszę świętą, a następnie obrzęd chleba

Szkoła w Jankowie Dolnym po rozbudowie

2 września 2022, 11:19
Szkoła w Jankowie Dolnym po rozbudowie. To największa inwestycja gminy Gniezno w tej kadencji. Budynek powstawał przez ostatnie 14 miesięcy, co można uznawać za bardzo sprawnie przeprowadzone przedsięwzięcie.

11 września Dożynki Gminne w Woli Skorzęckiej

31 sierpnia 2022, 11:43
Gmina Gniezno w tym roku zaprosi swoich mieszkańców na dożynki do Woli Skorzęckiej. Obchody święta plonów zostały zaplanowane na niedzielne popołudnie - 11 września. Najpierw będą obrzędy tradycyjne, a potem zabawa i rozrywka.

Delegacja z Mołdawii w Urzędzie Gminy Gniezno

8 lipca 2022, 12:47
W gnieźnieńskim Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie delegacji Mołdawskich Służb Państwowych ? wójtów i strażaków.

Szkoła Podstawowa w Szczytnikach Duchownych zyskała nowe miejsca parkingowe

30 czerwca 2022, 10:15
Gmina Gniezno zakończyła budowę inwestycji drogowej pn. ?Przebudowa drogi powiatowej nr 2214P w m. Szczytniki Duchowne ? parking przy szkole?.

Żłobek w Zdziechowie uczy dzieci kulinariów

29 czerwca 2022, 11:06
Gminny Żłobek w Zdziechowie znów zaskakuje. Placówka prezentuje po raz kolejny swoje wnętrza, a także nowoczesny program rozwojowy dla dziecka. Dziś pokażemy kulinarny czwartek, a więc jak malucha małymi krokami nauczyć krojenia i mieszania w misce.

W Zdziechowie pokazano rękodzieła

24 czerwca 2022, 11:21
Gminna Biblioteka Publiczna w Zdziechowie zorganizowała wystawę rękodzieła. To efekt pracy pierwszych uczestników warsztatów, artystycznie aktywizujących lokalną społeczność.

Nowe ścieżki spacerowe w lesie na Dębówcu

7 czerwca 2022, 12:36
Las w Dębówcu z nową atrakcją. W niedzielę otworzono w nim ścieżki spacerowe. To inicjatywa miłośników spacerowania z kijkami Nordic Walking, którzy chcieliby w ten sposób zachęcić innych do zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową. Zadanie zrealizowało stowarzyszenie Siedlisko z Lubochni, a inwestycję sfinansował w całości Urząd Gminy Gniezno.


Fotoreportaże