Powiat wrzesiński

Piknik Naukowy we Wrześni

12 września 2022, 12:35
We Wrześni zorganizowano VIII Powiatowy Piknik Naukowy, który wpisał się już na stałe do kalendarza imprez plenerowych na koniec sezonu letniego i na początku roku szkolnego. Wydarzenie ma promować ofertę edukacyjną, a jego uczestnicy mieli okazję poznać jej różne dziedziny od strony praktycznej.

Kobiety w swoim gronie na pikniku pod Wrześnią

31 sierpnia 2022, 09:46
Kobiety w swoim gronie mogły spędzić popołudnie poza domem, dzięki udziałowi w pikniku ?Miedzy nami Kobietami?, na który po raz kolejny zaprosiło Starostwo Powiatowe we Wrześni. Imprezę zorganizowano na terenie kompleksu sportowego w Chociczy Wielkiej.

Szpital we Wrześni z nowym oddziałem pediatrycznym

24 czerwca 2022, 10:35
W szpitalu powiatowym we Wrześni otwarto nowy oddział pediatryczny, który został przygotowany w starej części budynku, na drugim piętrze. Inwestycję zrealizowano w całości ze środków samorządowych, a leżała ona tym mocniej na sercu, że chodzi tu przecież o warunki leczenia najmłodszych, na których poprawę było trzeba chwilę poczekać.

Starosta wrzesiński z absolutorium za rok 2021

21 czerwca 2022, 11:17
Rada Powiatu Wrzesińskiego udzieliła absolutorium staroście Dionizemu Jaśniewiczowi za budżet, który zrealizował w 2021 roku. Były to realia trudne, bo wciąż pandemiczne, w których wypracowano jednak niemałą nadwyżkę.

Niedziela z Powiatem we Wrześni

13 czerwca 2022, 14:45
Urząd znów bliżej petenta. Starostwo Powiatowe we Wrześni wyszło ponownie na zewnątrz i by być bliżej swoich mieszkańców zorganizowało w niedzielne popołudnie piknik rodzinny z różnymi atrakcjami, od występów scenicznych po gry, zabawy, degustacje oraz działania profilaktyczne na wielu tematycznych płaszczyznach.

Książka przypomni ofiary zbrodni katyńskiej z ziemi wrzesińskiej

14 kwietnia 2022, 12:10
Powiatowe Centrum Kultury ?Zamkowa? w Miłosławiu z okazji przypadającego 13 kwietnia Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zaprosiło na spotkanie z autorami publikacji poświęconej zamordowanym oficerom wrzesińskim. Książka pt. ?Księga łez. Ofiary zbrodni katyńskiej z ziemi wrzesińskiej? miała właśnie w tym dniu swoją premierę.

Otwarto halę pneumatyczną we Wrześni

7 kwietnia 2022, 14:21
We Wrześni, przy Zespole Szkół Zawodowych została postawiona hala pneumatyczna z całym nowym obiektem sportowym i towarzyszącą mu infrastrukturą. Inwestycja za ponad trzy miliony złotych ma umożliwić korzystanie z boiska w miesiącach jesienno-zimowych.


Fotoreportaże