Wiadomości

Ćwiczenia i inspekcja "Plutonu Wsparcia" w Gnieźnie

30 listopada 2022, 15:22, PSP Gniezno
W dniu 29.11.2022 r. przeprowadzono ćwiczenia połączone z inspekcją gotowości operacyjnej plutonu ratowniczego wchodzącego w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego "Pluton Wsparcia - GNIEZNO".
Pluton ratowniczy GNIEZNO został utworzony w oparciu o siły i środki Państwowej Straży Pożarnej tutejszej komendy oraz czterech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego powiatu; Trzemeszna, Witkowa, Zdziechowy i Łubowa. Głównym zadaniem plutonu jest realizacja standardowych działań ratowniczo-gaśniczych na poziomie podstawowym poza obszarem chronionym powiatu macierzystego. Podczas inspekcji sprawdzono dokumentację odwodową i wyposażenie sprzętowe na poszczególnych samochodach oraz dokonano weryfikacji gotowości bojowej plutonu. W części praktycznej strażacy biorący udział w ćwiczeniach zmierzyli się z założeniami dotyczącymi ratownictwa wysokościowego.
 
Na zakończenie ćwiczeń odbyło się podsumowanie na którym omówiono wnioski i spostrzeżenia. Zdobyta przez uczestników wiedza pozwoli na jeszcze lepsze i sprawniejsze działania podczas akcji ratowniczo-gaśniczych lub kolejnych ćwiczeniach

Fotoreportaż


1/3 Ćwiczenia

1/3 Ćwiczenia

2/3 Ćwiczenia

2/3 Ćwiczenia

3/3 Ćwiczenia

3/3 Ćwiczenia

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości