Wiadomości

Policyjny dron ujawnił 12 wykroczeń kierowców

4 października 2022, 14:42, KPP GNIEZNO
Policyjnego drona w godzinach przedpołudniowych można było w poniedziałek (3 października) dostrzec w okolicach przejazdu kolejowego w Wymysłowie, a popołudniowych w okolicy ulicy Gajowej.
Akcja policyjna miała na celu sprawdzić czy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego.
Trzeba pamiętać, że policyjny dron to ciche i skuteczne narzędzie wobec kierowców łamiących przepisy drogowe. A to w ramach działań „Bezpieczny przejazd” prowadzonych przez 
policjantów drogówki z Poznania i Gniezna z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Co prawda funkcjonariusze podczas działań ujawnili 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących ale zachowanie zdecydowanej większości kierowców trzeba pochwalić, ponieważ stosowali się do przepisów ruchu drogowego.
 
W Wymysłowie policyjny dron ujawnił dwa wykroczenia - rozmowę przez telefon podczas jazdy i brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Pierwszy z kierowców został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 12 punktami karnymi, natomiast drugi – mandatem w kwocie 100 zł i 5 punktami.
Na ulicy Gajowej należy podkreślić złamanie przepisów przez dwóch kierowców, którzy naruszyli nowe (obowiązujące od 17 września br.) przepisy (wjechali na przejazd kolejowy pomimo tego, że sygnalizator nadawał czerwone światło). Na pierwszego funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 2000 złotych i 15 pkt karnych, na drugiego kierowcę zostanie skierowany wniosek do sądu.
 
, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd” z Co prawda 
Kilka dni temu przekonali się o tym kierowcy łamiący przepisy na drodze w okolicach miejscowości Turek (woj. wielkopolskie). Funkcjonariusze nie stosowali taryfy ulgowej. W kilka godzin nałożyli prawie 50 mandatów o łącznej sumie 22 tys. zł. Rekordzistka odebrała blankiet z kwotą 2,5 tys. zł.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości