W piątkowe popołudnie w Gnieznie odbyły się miejskie obchody 81. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Tegoroczna uroczystość została zorganizowana przy skrzyżowaniu ulic Grabskiego i Wrzesińskiej, w miejscu związanym z historią dawnej Cukrowni oraz jej pracowników, którzy zginęli podczas niemieckiej okupacji.