Wiadomości

Dwóch stalkerów z Trzemeszna aresztowanych. tvgniezno.pl

17 maja 2024, 10:37, Kpp
W dniu 30 kwietnia br. w Komisariacie Policji w Trzemesznie stawiła się 38-letnia mieszkanka tego miasta, która złożyła zawiadomienie o nękaniu jej przez byłego 49-letniego partnera.
Nękanie polegało między innymi na nachodzeniu jej w miejscu zamieszkania, wyłączaniu prądu, wykonywaniu połączeń telefonicznych o różnych porach dnia i nocy. Ponadto 49-latek po usłyszeniu od byłej partnerki o zakończeniu ich związku zaczął grozić jej siekierą oraz nożem pobawieniem życia. Po otrzymaniu tej informacji oraz zebraniu materiału dowodowego potwierdzającego słowa zawiadamiającej  policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu sprawcy przestępstwa. 
Śledczy przedstawili podejrzanemu dwa zarzuty gróźb karalnych i stalkingu. Następnie funkcjonariusze złożyli wniosek do prokuratora z zastosowanie wobec 49-latka środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Prokurator skierował wniosek do sądu, który w dniu 2 maja zastosował areszt.
 
W drugim przypadku w dniu 15 maja br. do policjantów z Trzemeszna zgłosiła się 70-letnia kobieta, która poprosiła o pomoc. Jednocześnie poinformowała, że jej były mąż od dłuższego czasu nachodzi ją w miejscu zamieszkania wymuszając od niej pieniądze na alkohol, a w przypadku odmowy ich przekazania wyzywa ją słowami wulgarnymi oraz grozi jej pozbawieniem życia oraz spaleniem należącego do niej mieszkania. Po przyjęciu zawiadomienia i potwierdzeniu wśród najbliższej rodziny oraz sąsiadów powyższych informacji policjanci z Trzemeszna podjęli decyzję o zatrzymaniu procesowym. Podejrzanego zatrzymano procesowo, okazało się, że był nietrzeźwy. Po wytrzeźwieniu funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty. Z uwagi na to, że większość świadków stanowi rodzina najbliższa i w obawie, że zatrzymany 67-latek może na nich wpływać by wymusić złożenia zeznań na jego korzyść, jak i również, że sprawca dopuścił się tych czynów w warunkach wielokrotnej recydywy Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował dzisiaj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu.
 
Za uporczywe nękanie, zgodnie z artykułem 190a kodeksu karnego grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości