Wiadomości

Policjanci ujawnili metaamfetaminę w pojeździe 29-latka.

13 maja 2024, 16:30, Kpp
Policjanci każdego dnia wykonują kontrole drogowe podczas, których zwracają uwagę na stan trzeźwości kierujących lub możliwość kierowania pojazdu pod wpływem narkotyków.
Niestety pomimo ciągłych akcji i apeli w dalszym ciągu za kierownicę siadają kierowcy, którym obce są konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. 
 
29-latek z gminy Kiszkowo, który kierował osobowym suzuki zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów operacyjnych do kontroli drogowej. W pojeździe, którym kierował policjanci ujawnili woreczek wraz z zawartością w postaci krystalicznej substancji (metamfetamina), które zostały zabezpieczone procesowo do badań z podejrzeniem, że są to środki zabronione. Poza tym od kierowcy została pobrana krew do badań pod kątem kierowania w stanie po użyciu środków narkotycznych.
 
Sprawa została przekazana do prowadzenia policjantom z Kłecka. 29-latek, po wykonaniu z jego udziałem czynności procesowych został zwolniony do miejsca zamieszkania.
 
Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości