Wiadomości

Tymczasowy areszt dla 28-latka za rozboje.

12 lutego 2024, 15:10, Kpp
W dniu 7 lutego br. funkcjonariusze operacyjni zatrzymali 28-letniego gnieźnianina. Mężczyzna ten na początku stycznia br. dopuścił się kradzieży rozbójniczej na pracowniku ochrony, który próbował go zatrzymać w związku z próbą kradzieży artykułów chemicznych, w jednym z miejscowych sklepów.
Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole, które sprawdzały przyległe tereny i posesje. Policjanci ustalili dokładny rysopis sprawcy, rozpytali świadków zdarzenia oraz zobowiązali personel sklepu do zabezpieczenia monitoringu.
 
Ten sam mężczyzna w dniu 6 lutego dopuścił się kolejnych przestępstw, w tym naruszenia nietykalności cielesnej gnieźnianina. Następnie usiłował dokonać na nim rozboju przy użyciu noża, a po nieudanej próbie uszkodził  jego auto. Pokrzywdzony wycenił straty na 3 tysiące złotych. 
Kolejnego dnia sprawca został zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów. Usłyszał prokuratorskie zarzuty, po czym został skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Gnieźnie z prośbą o zastosowanie wobec 28-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego Sąd się przychylił.
 
Wobec podejrzanego śledczy z Gniezna prowadzą inne postępowania o kradzieże sklepowe. 
 
Sprawa jest w toku.
 
Za powyższe przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości