Wiadomości

Michał Powałowski kandydatem na prezydenta Gniezna.

10 lutego 2024, 10:06, G24/tv
Prezydent Tomasz Budasz nie będzie ubiegał się o reelekcję w nadchodzących wyborach samorządowych. Na swojego potencjalnego następcę wskazał na Michała Powałowskiego, który od 9 lat jest jego zastępcą.
W sobotni ranek 10 lutego, podczas konferencji zorganizowanej specjalnie w tym celu, poinformowano o kandydowaniu Michała Powałowskiego na prezydenta Miasta Gniezna. To pierwsza oficjalna kandydatura, która została przedstawiona do nadchodzących wyborów samorządowych, które odbędą się w kwietniu 2024 roku.
 
O możliwości rezygnacji obecnego włodarza Gniezna Tomasza Budasza z kandydowania na urząd prezydenta mówiło się od kilku tygodni. Oczywiście nieoficjalnie, aczkolwiek pewne sygnały były zauważalne w ostatnim czasie – m.in. było to coraz częstsze pojawianie się Michała Powałowskiego w trakcie różnych uroczystości.
 
Informację o kandydacie przekazała Paulina Hennig-Kloska, Minister Klimatu i Środowiska, która dokonała tego jako jedna z przedstawicielek koalicji samorządowej. Poparcie dla kandydatury wyrazili także inni parlamentarzyści – Tadeusz Tomaszewski i Grzegorz Fedorowicz
 
– Dzisiaj tworzymy w Radzie Miasta Koalicję dla Pierwszej Stolicy i właśnie ta koalicja ma zmieniać to miasto. To miasto najpierw obudziliśmy, potem zmieniliśmy a teraz chcemy je rozwijać. Umówiłem się, że będę miał kontrakt z mieszkańcami na dwie kadencje i słowa trzeba dotrzymać. Dzisiaj z ogromną przyjemnością, i mówię to nie tylko jako szef struktur Platformy Obywatelskiej w naszym powiecie i mieście, ale także jako prezydent – idziemy razem, jesteśmy jedną ekipą, ekipą sił demokratycznych, przetrwaliśmy długi czas w tym mieście, długi czas gnębienia nas przez poprzedni rząd, ale pokazaliśmy, że daliśmy radę – mówił prezydent Tomasz Budasz. Jak dodał dalej: – To jest właściwa osoba na właściwym miejscu. Nikt inny tak dobrze jak on nie poprowadzi tego miasta. A jeśli będzie miał wsparcie, nie tylko moje, ale także osób, które je zadeklarowało, to miasto w kolejnej kadencji jeszcze bardziej się zmieni i jeszcze bardziej będzie się rozwijało dla naszych mieszkańców. Tomasz Budasz ma być kandydatem na radnego do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Nieoficjalnie może więc ubiegać się o urząd starosty.
 
– Pamiętają wszyscy, kiedy kilkanaście lat temu trzeba koniecznie było obudzić to miasto, a potem zaczęliśmy pracować razem, żeby zrobić jeszcze więcej. Dziś nadszedł czas, żeby działać dla Gniezna. Gniezno bowiem, miasto, jest wszystkich mieszkańców, nas wszystkich – mówił Michał Powałowski i dalej dodał: – Ulica, skwer, plac zabaw czy park nie mają szyldów politycznych, one są dla wszystkich .Dobry, przemyślany i zrównoważony rozwój będzie możliwy tylko wtedy, gdy będziemy ze sobą współpracować i będziemy szukać tego, co nas łączy, a nie dzieli. Jestem osobą, która potrafi słuchać, konsolidować. Program wyborczy Michał Powałowski ma zaprezentować w najbliższych tygodniach.
 
Michał Powałowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. W swojej pracy zawodowej jako nauczyciel przepracował 22 lata. Od 2001 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie. Wykładał na Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium oraz Studium Menedżerów Oświaty w Gnieźnie. W kadencji 2010-2014 był nieetatowym członkiem Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Związany z Platformą Obywatelską. Od 2014 roku jest zastępcą prezydenta Gniezna Tomasza Budasza.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości