Wiadomości

Sołtysi będą gotować dla mieszkańców Gniezna.

5 lutego 2024, 18:37, Mno
Sołtysi w akcji. Dwóch najbardziej aktywnych sołtysów powiatu gnieźnieńskiego łączy siły. To akcja, której w naszej okolicy jeszcze nie było. Wszystko za sprawą zamiłowania do gotowania. Dwóch sołtysów, dwa sołectwa, dwie gminy, jedna pasja - gotowanie. Jeden cel -wspólna integracja.
Tłusty czwartek już w tym tygodniu.  W  tym dniu w Wiejskim Domu Kultury w Jarząbkowie sołtys Jarząbkowa Krystian Rynarzewski wspólnie z sołtysem Gębarzewa Tomkiem Ryszczukiem postanowili zorganizować z mieszkańcami spotkanie z mieszkańcami. To pierwsza tego typu akcja sołtysów, której celem jest integracja społeczności z dwóch sąsiadujących gmin. W spotkaniu uczestniczyć będą również przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotują słodkości, a że to ostatki, to będą pączki i faworki. 
W trakcie naszego spotkania z mieszkańcami oprócz rozmów i planowania kolejnych wspólnych przedsięwzięć, będziemy przygotowywać „zupę sołtysów”, którą następnego dnia będziemy częstować mieszkańców Gniezna – mówi sołtys Jarząbkowa Krystian Ryanrzewski. Nasza zupa rozgrzeje każdego. Jest idealna na krótką energetyczną przerwę w piątkowe popołudnie – dodaje sołtys Gębarzewa Tomasz Ryszczuk.
Zapraszamy mieszkańców Gniezna w piątek 9 lutego o godzinie 13.00 na skwer przy zbiegu ulic Chrobrego i Łubieńskiego. Czekamy na Was z naszą kulinarną propozycją, która łączy naszą pasję i miłość do gotowania. Chcemy też pokazać, że wspólnie z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich aktywnie działamy na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Fotoreportaż


1/1 Gotowanie

1/1 Gotowanie

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości