Wiadomości

Chciała sprzedać kosz do zmywarki i straciła 4 tyś.złotych

2 lutego 2024, 13:55, Kpp
Wystawiłeś w Internecie na sprzedaż przedmiot, którego już nie używasz. Odzywa się do Ciebie osoba zainteresowana zakupem, która wysyła ?link do płatności?. Klikasz w przesłany link i? dajesz oszustom dostęp do swojego konta bankowego.
W taki sposób prawie 4 000 złotych straciła 42-latka z Gniezna, która zamieściła w sieci ogłoszenie dotyczące sprzedaży kosza do zmywarki. Zaraz potem otrzymała wiadomość sms, że sprzedała przedmiot. Następnie otrzymała link, weszła w niego i potwierdziła zakończenie procesu sprzedaży. Po chwili otrzymała telefon od kobiety podającej się za pracownika platformy sprzedażowej, gdzie wcześniej pokrzywdzona zamieściła ogłoszenie. Dzwoniąca powiedziała, że 42-latka ma się zalogować poprzez aplikację mobilną do swojego banku, równocześnie informowała o dalszych krokach na koncie mobilnym. Po chwili gnieźnianka zorientowała się, że z jej konta zniknęły pieniądze.
 
Apelujemy o rozwagę i ostrożność! Sprzedając w Internecie, również możesz zostać oszukany!
Nie klikajmy w linki otrzymane od nieznanych osób.
Pod żadnym pozorem nie przekazujmy danych takich jak login i hasło do bankowości internetowej, czy informacji zapisanych na karcie płatniczej.
Zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży.
Czytajmy SMS-y z banku. Zwracajmy uwagę na to, co autoryzujemy.
Jeżeli staniemy się ofiarą przestępstwa, niezwłocznie skontaktujmy się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej, a następnie poinformujmy o wszystkim Policję.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości