Wiadomości

16- latek i jego kolega dokonali rozboju z użyciem noża. Starszemu grozi nawet 15 lat za kratkami!

14 września 2023, 10:59, KPP
Gdy tylko do policjantów z Trzemeszna dotarła informacja o rozboju dokonanym na młodym mężczyźnie, mundurowi przystąpili do działania.
Ustalili, że do przestępstwa doszło 9 września w nocy na terenie miasta. Dwóch sprawców zaatakowało nastolatka na ulicy Tumskiej w Trzemesznie i grożąc nożem zabrali telefon komórkowy o wartości prawie 1 200 złotych. 
 
Na podstawie zebranych informacji ustalili dokładny przebieg zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na efekty nie trzeba było długo czekać.
 
Miejscowi funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon i ustalili sprawców, którymi okazali się 16-latek i 22-latek.  Oboje to mieszkańcy Trzemeszna. Starszy z nich został zatrzymany, po czym usłyszał od prokuratora zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wobec młodszego toczy się odrębne postępowanie przed Sądem Rodzinnym.
 
Wczoraj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 22-letniego napastnika tymczasowy trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. 
 
Sprawcy byli wcześniej notowani przez policję.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości