Wiadomości

Oszuści nadal dzwonią. Seniorka straciła 30 tyś. złotych

5 kwietnia 2022, 11:55, KPP Gniezno
Wczoraj policjanci z Gniezna odnotowali kilka prób wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców naszego miasta metodą „na wnuczka” i na policjanta. Niestety jedna próba okazała się skuteczna, o czym informowaliśmy „na gorąco” po zdarzeniu. Natychmiast po tym zdarzeniu w lokalnych mediach oraz rozgłośniach radiowych pojawił się apel i wskazówki, jak postępować w przypadku tego rodzaju sytuacji. W większości przypadków osoby, które otrzymały telefony zachowały czujność i zorientowały się, że mają do czynienia z oszustem. Niestety po pojawieniu się informacji na temat powyższych zagrożeń doszło do kolejnego oszustwa na szkodę 72 – letniej mieszkanki naszego miasta. Kobieta otrzymała telefon na numer stacjonarny od mężczyzny podszywającego się z policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który przekazał jej informację, że prowadzi ,,akcję” przeciwko oszustom. Po zapytaniu kobiety w jakim banku posiada konto ,,rozmówca” poinformował ją, że jej pieniądze są zagrożone. Fałszywy policjant powiedział jej także, że jeśli nie chce stracić pieniędzy powinna wypłacić ze swojego konta wszystkie oszczędności. Niestety kobieta zgodziła się na polecenia wydawane przez fałszywego funkcjonariusza i uległa jego namowom, w efekcie czego straciła 30 tysięcy pieniędzy. 
Jeszcze raz apelujemy nie przekazujcie pieniędzy żadnym obcym osobom, bez względu na okoliczności. Prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie żądają od nas pieniędzy.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości