Wiadomości

Seniorka z Gniezna straciła 70 tyś.złotych

4 kwietnia 2022, 21:38, w
Dzisiaj do seniorki z Gniezna  zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i oświadczył, że syn spowodował wypadek śmiertelny. Oszust poinformował, że trzeba za niego wpłacić kaucję. Pokrzywdzona oświadczyła, że posiada w domu 70 tys. zł. Rozmówca zaaranżował przekazanie pieniędzy, po które przyszło do miejsca zamieszkania seniorki dwóch mężczyzn w wieku ok. 40 lat
 
Policja po raz kolejny przestrzega przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu pieniędzy. Jeżeli odbierzemy podejrzany telefon od osoby podającej się za wnuczka czy policjanta z prośbą czy żądaniem przekazania pieniędzy, możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustem. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy obcym osobom.
Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Policjanci chcą tym przekazem zainteresować także młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom ze starszymi członkami rodziny, mogą przekazać niezbędną wiedzę.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości