Wiadomości

Dostał 4 mandaty za jazdę quadem po lesie

4 kwietnia 2022, 19:39, w
RDPL Poznań
Jednym z najczęstszych problemów, z jakim spotykają się Strażnicy Leśni, jest nielegalny wjazd do lasów quadami i crossami. Zwłaszcza w pobliżu dużych aglomeracji miejskich.
 
Sprzymierzeńcami w identyfikowaniu sprawców tych przejażdżek są policja i nowe technologie, a także inni użytkownicy lasów
 
Tak było w Nadleśnictwie Czerniejewo, gdzie spacerowicze nagrali hałaśliwego miłośnika jazdy terenowej i przekazali informację do Straży Leśnej. 
 
 Z pomocą funkcjonariuszy Policji udało się zidentyfikować właściciela quada widocznego na nagraniach i zatrzymać go. 
Za złamanie zakazu wjazdu do lasu, jak również jazdę bez widocznych tablic rejestracyjnych 39-letni mężczyzna został ukarany czterema mandatami.
 
Przypominamy, że poza hałasowaniem oraz rozjeżdżaniem leśnej roślinności quady i inne pojazdy stanowią olbrzymie zagrożenie pożarowe. W wielkopolskich lasach obecnie jest bardzo sucho. Rozgrzane części maszyn, a nawet jedna iskra, która padnie na leśną ściółkę, może doprowadzić do pożaru .  Powyższa sytuacja jest przykładem świetnej współpracy Policji i Straży Leśnej. Funkcjonariusze jeżdżą również na wspólne patrole. Ich zadaniem jest skoordynowanie działań, by zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników lasów oraz zwalczać przestępstwa związane z terenami leśnymi.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości