Wiadomości

Rowery miejskie z fotelikami dla najmłodszych już w Gnieźnie

30 listopada 2022, 10:49
Do gnieźnieńskiej floty rowerów miejskich dołączyły długo wyczekiwane jednoślady z zamontowanymi fotelikami dla dzieci.

11 rowerów o których mowa, będą służyły mieszkańcom w sezonie 2023.

 Dla mieszkańców oraz przybywających do Pierwszej Stolicy Polski gości i turystów dostępna będzie większa liczba rowerów - w sumie 144 pojazdy.

Gmina Miasto Gniezno otrzymała wsparcie w wysokości 50000,00 zł z budżetu Województwa Wielkopolskiego w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na sfinansowanie zadania pn.: „Zakup rowerów miejskich”, zgłoszonego w ramach programu pn. „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”. Wsłuchując się w potrzeby mieszkańców dzięki dotacji zakupiono 11 rowerów z fotelikami dla dzieci. Całkowita wartość inwestycji wyniosła: 100 368,61 zł.

Zakupione rowery z fotelikami zapewniają bezpieczeństwo podczas przewozu dziecka o maksymalnej wadze do 22 kg. Ponadto fotelik posiada regulowane pasy, podnóżki z regulacją wysokości oraz wyposażone są w akcesoria bezpieczeństwa uniemożliwiające samodzielnie wyjęcie z nich nóg przez dziecko. Foteliki są przymocowane w sposób trwały do bagażnika roweru, a sam pojazd posiada podwójną podpórkę aluminiową, zapewniającą stabilność parkowanego roweru. Nowo zakupione rowery włączone są aktualnie do systemu GRM, a na ulice miasta Gniezna wyjadą w nowym sezonie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości