Wiadomości

Tymczasowy areszt dla 58-latka za rozbój przy użyciu noża w sklepie

16 września 2022, 12:24
W poniedziałek, 5 września 2022 roku policjanci z Gniezna zostali poinformowani o niebezpiecznej sytuacji.
Około godziny 20:30 do sklepu spożywczego przy ul. Wawrzyńca w Gnieźnie wszedł mężczyzna, który grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy przez ekspedientkę. Sprzedawczyni przestraszyła się, ale po chwili zareagowała zasłaniając się sklepowymi lodówkami. Sprawca, który zasłonił twarz czapką i maseczką został spłoszony przez innego klienta, na widok którego szybko oddalił się w kierunku ulicy Dalkoskiej.  Następnie kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, po mężczyźnie nie było już jednak śladu.
Policjanci zamieścili w mediach społecznościowych komunikat w tej sprawie, który spotkał się z dużym odzewem mieszkańców.
Kilka dni później policjanci wytypowali i zatrzymali na działce przy ulicy Biskupińskiej w Gnieźnie sprawcę. W mieszkaniu w którym przebywał zabezpieczono nóż i odzież, którą miał na sobie 58-latek. Śledczy przesłuchali w tej sprawie świadków. Zebrany na miejscu materiał dowodowy koreluje z osobą zatrzymaną, co potwierdziło specjalistyczne badanie laboratoryjne.
Prokurator przedstawił 58-latkowi zarzut usiłowania rozboju, za co grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu dzisiaj tj. 16 września został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości