Wiadomości

Orał pole i uszkodził gazociąg.

14 września 2022, 13:47, źródło Straż Pożarna Gniezno
13 września 2022 roku tuż po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o uszkodzonym gazociągu w miejscowości Komorowo gm. Kłecko.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG w Gnieźnie oraz dwa zastępy z OSP w Kłecku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej zastano wyciek gazu z uszkodzonego gazociągu. Zdarzenie miało miejsce na polu uprawnym, na którym traktorzysta prowadził w tym czasie orkę.
 
W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozpoznaniu pod kontem osób zagrożonych. Następnie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przy pomocy mierników wielogazowych wyznaczyli strefę niebezpieczną. Dodatkowo strażacy wstrzymali ruch na drodze wojewódzkiej nr 197. W tym czasie na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy Pogotowia Gazowego, którzy po rozpoznaniu potwierdzili, że wyciek nastąpił na rurze średniego ciśnienia DN63. Dalsze działania polegały na odkopaniu rury gazowej i uszczelnieniu wycieku przy użyciu zacisków gazowych. Po zatamowaniu wycieku pracownicy Pogotowia Gazowego przystąpili do naprawy uszkodzonej instalacji.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości