Wiadomości

Mieszkańcy wybrali mural dla Gniezna. Zwyciężył projekt Aleksandra Popielaka

13 maja 2026, 12:20
Decyzją mieszkanek i mieszkańców Gniezna rozstrzygnięto otwarty konkurs na projekt muralu artystycznego realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna 2026.
Największe poparcie zdobyła praca autorstwa Aleksandra Popielaka, oznaczona w głosowaniu numerem 3.
Zwycięski projekt otrzymał 1648 głosów spośród wszystkich oddanych w konkursie. Łącznie mieszkańcy oddali 1921 głosów. Na propozycję oznaczoną numerem 1 zagłosowało 196 osób, natomiast projekt numer 2 uzyskał 77 głosów.
Organizatorzy konkursu podkreślają wysokie zaangażowanie mieszkańców i dziękują wszystkim uczestnikom głosowania za udział w wyborze nowego elementu przestrzeni miejskiej.
Prace nad realizacją muralu mają rozpocząć się w okresie wakacyjnym. Nowe dzieło ma stać się kolejną artystyczną wizytówką miasta i wzbogacić jego przestrzeń publiczną.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości