Wiadomości

Nowy rok szkolny w odnowionej przestrzeni. Uczniowie ''Szóstki'' korzystają z wyremontowanych toalet i szatni

3 września 2025, 09:08
Od 1 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Gnieźnie rozpoczęli rok szkolny w znacznie lepszych warunkach.
Po dwóch miesiącach intensywnych prac zakończono kompleksową modernizację szkolnych toalet i szatni.
 
Zakres inwestycji obejmował m.in.:
 
*wyburzenie starych ścianek i usunięcie zużytych okładzin,
 
*wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej,
 
*montaż nowych grzejników, kabin sanitarnych oraz wyposażenia,
 
*położenie nowych tynków, malowanie, okładziny ścienne i podłogowe,
 
*wymianę drzwi wewnętrznych.
 
 
Prace, które rozpoczęły się na początku lipca, prowadzone były w czasie wakacji, tak aby nie zakłócać zajęć dydaktycznych.
 
To inwestycja, na którą społeczność szkolna czekała od lat. Komfortowe i nowoczesne zaplecze sanitarne to nie tylko kwestia wygody, ale też zdrowia i bezpieczeństwa uczniów.
 
Warto zaznaczyć, że wykonawcą modernizacji była lokalna firma z Gniezna. To dodatkowo cieszy, bo dzięki temu zlecenie wsparło rozwój gnieźnieńskich przedsiębiorców.
 
Efekt prac widać od pierwszego dnia nauki - wnętrza są jasne, estetyczne i funkcjonalne, co stanowi istotną zmianę w codziennym życiu szkoły.

Fotoreportaż


1/2 SP 6

1/2 SP 6

2/2 SP 6

2/2 SP 6

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości