Wiadomości

Gniezno uczciło 86. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września 2025, 18:17, fot. Królewskie Gniezno
Przy tablicy upamiętniającej żołnierzy 69. Pułku Piechoty i 17. Pułku Artylerii Lekkiej przyszłości ul. Sobieskiego w Gnieźnie odbyła się dzisiaj uroczystość z okazji 86. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Był to czas zadumy i refleksji nad tymi tragicznymi wydarzeniami z 1939 roku oraz okazja do oddania hołdu bohaterom, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
 
Wśród uczestników obecni byli kombatanci, przedstawiciele miasta, służb, organizacji społecznych, młodzież szkolna, a także liczni mieszkańcy Gniezna. Ich obecność była wyrazem szacunku i wdzięczności wobec pokolenia, które doświadczyło wojennego dramatu i walczyło o wolną Polskę.
 
- "To nie tylko lekcja historii, ale także przypomnienie o odpowiedzialności za przyszłość"- podkreśla prezydent miasta. 
 
 

Fotoreportaż


1/5 Rocznica

1/5 Rocznica

2/5 Rocznica

2/5 Rocznica

3/5 Rocznica

3/5 Rocznica

4/5 Rocznica

4/5 Rocznica

5/5 Rocznica

5/5 Rocznica

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości