Wiadomości

Po kłótni z partnerką doprowadził celowo do wypadku. Grozi mu dożywocie!

3 lipca 2024, 08:50
Nawet dożywocie za usiłowanie zabójstwa grozi 27-latkowi, który w Gnieźnie po kłótni z byłą partnerką celowo doprowadził podczas jazdy samochodem do wypadku.
Do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył jeden pojazd doszło 27 czerwca br. po południu na ulicy Powstańców Wlkp. w Gnieźnie. Volvo podróżowały dwie osoby: kierowca i pasażerka. Uczestnicy doznali niegroźnych dla życia obrażeń ciała. 
 
Gdy na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci pokrzywdzona, 21-letnia pasażerka oznajmiła, że kierowca, który jest jej byłym partnerem celowo doprowadził do wypadku. Podczas jazdy miało dojść między nimi do kłótni, po czym jadąc autem na prostej drodze mężczyzna wcisnął pedał gazu, by po chwili gwałtownie skręcić kierownicą w lewo wjeżdżając do przydrożnego rowu i uderzając w skarpę, co doprowadziło do dachowania pojazdu. Pasażerce udzielono pomocy medycznej w szpitalu, po czym zwolniono do domu. 
 
Podczas zatrzymania 27-letni kierowca był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań mających sprawdzić, czy mężczyzna był pod wpływem narkotyków.
 
W sprawie funkcjonariusze kryminalni zabezpieczyli materiał dowodowy w postaci nagrań z kamer monitoringu obejmującego moment zdarzenia, przesłuchali świadków, wystąpili o opinię biegłego z dziedziny medycyny sądowej. To pozwoliło prokuratorowi na przedstawienie 27-letniemu kierowcy zarzutu usiłowania zabójstwa pasażerki. 
 
Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanego. Sprawa jest w toku.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości