Wiadomości

Okradł niepełnosprawnego 72-latka. Sprawca został zatrzymany.

27 czerwca 2024, 11:08, Kpp
Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 70-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież szczególnie zuchwałą.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 7 czerwca w centrum Gniezna dopuścił się kradzieży szczególnie zuchwałej. Wykazując postawę lekceważącą porządek prawny okradł 72 letniego mieszkańca Gniezna, który jest osobą niepełnosprawną. W wyniku kradzieży pokrzywdzony utracił telefon komórkowy marki Redmi, pieniądze w kwocie 500 zł oraz kartę bankomatową łączna wartość utraconych rzeczy wyniosła 1300 złotych.
Funkcjonariusze w dniu 25.06 br. zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu. Sprawca po kradzieży telefon Redmi ukrył za jedną z szafek telekomunikacyjnych w centrum Gniezna by uniknąć jego namierzenia i zatrzymania.
Teraz za popełnione czyn odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawcy kradzieży został przedstawiony zarzut popełnienia czynu karalnego do którego się przyznał. 
Skradzione mienie odzyskano. 
Sprawca  działał w warunkach recydywy.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości