Wiadomości

Weszła do mieszkania seniorki i ukradła oszczędności w wysokości 35 tysięcy złotych.

27 maja 2024, 15:36, Kpp
Pod pretekstem poproszenia o szklankę wody, nieznajoma weszła do mieszkania seniorki i ukradła oszczędności w wysokości 35 tysięcy złotych.
W sobotę, 25 maja br. około 10.30 do mieszkania seniorki mieszczącego się przy ulicy Budowlanych w Gnieźnie przyszła nieznana  jej kobieta mająca krótkie, ciemne włosy z białym psem z prośbą o zostawienie kartki dla sąsiada, którego nie zastała w mieszkaniu. Właścicielka, nie podejrzewając niczego złego, wpuściła nieznajomą do środka. Po chwili kobieta poprosiła seniorkę o szklankę wody. Po wyjściu „gościa” pokrzywdzona zauważyła, że z mieszkania zniknęły jej oszczędności. Sprawa została zgłoszona gnieźnieńskiej policji, ale ślad po złodziejce z psem zaginął.
 
Działania policji i apel do mieszkańców
Policja przyjęła zawiadomienie o kradzieży i prowadzi dochodzenie w celu ustalenia danych personalnych sprawczyni.
Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności przy kontaktach z nieznajomymi. 
Nie wpuszczajmy do swoich mieszkań osób, które proszą nas o pomoc, szklankę wody, czy też lekarstwo. Jeżeli chcemy wspomóc taką osobę, pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Dla własnego bezpieczeństwa poinformujmy ją żeby poczekała na klatce schodowej. Następnie po zamknięciu drzwi na klucz, możemy iść po to, co chcemy jej ofiarować. W takiej sytuacji warto również zawołać sąsiadów. Zwracamy się również z prośbą do osób młodych, by w ramach pomocy sąsiedzkiej zwracali uwagę na mieszkania sąsiadów - szczególnie osób starszych. 
 
Jeżeli posiadają Państwo informacje na temat sprawczyni kradzieży prosimy o kontakt  policjantką zajmującą się sprawą pod numerem telefonu 47 77 21 280 lub dyżurny policji w Gnieźnie 47 77 21 211.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości