Wiadomości

W bestialski sposób zabili psa! Prokuratura umorzyła postępowanie.

1 grudnia 2023, 22:10, TOZ
Toz
Do zdarzenia doszło 15 marca w Trzemesznie.
Oprawcy uwięzili zwierzę siłą w worku, obwiązali go linką tak by nie mogło się poruszać, szyję obwiązali smyczą i wrzucili do rowu.
 
Kiedy przypadkowa osoba znalazła worek, ten już nie żył. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy KPP w Trzemesznie.
 
Jak informuje TOZ w Gnieźnie:
 
-Złożyliśmy zgłoszenie podejrzenia przestępstwa i do prowadzonego przez Policję postępowania przystąpiliśmy jako strona pokrzywdzona.  
Nie czekając na działania Policji, przeprowadziliśmy własne śledztwo i bardzo szybko ustaliliśmy „opiekunów” Haidi, znaleźliśmy świadków, dostarczyliśmy dowody potwierdzające skąd pochodzi charakterystyczny worek, w którym zamordowano Haidi, przedstawiliśmy dowody że zarówno worek jak i smycz z szyi Haidi były wcześniej używane na posesji opiekunów. Udowodniliśmy, że opiekunowie chcieli pozbyć się Haidi, że kłamali o okolicznościach jej zniknięcia. Podważyliśmy pierwsze wyniki sekcji zwłok Haidi wykonane nieprawidłowo i przeprowadziliśmy profesjonalne badania sekcyjne, które w pełni potwierdziły iż przyczyną śmierci Haidi było UDUSZENIE NA SKUTEK DZIAŁANIA OSÓB TRZECICH
Wszystkie dowody przekazaliśmy Policji, zostały one uznane i na ich podstawie postawiono opiekunom zarzut uśmiercenia Haidi poprzez uduszenie. Opiekunka Haidi PZYZNAŁA SIĘ DO JEJ UŚMIERCENIA, a miesiąc później zeznała, że tego nie zrobiła.. 
Dnia 14 listopada 2023 roku Piotr Gruszka Prokurator Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie wydał postanowienie o UMORZENIU DOCHODZENIA, uzasadniając iż nie sposób jednoznacznie wskazać, kto dokonał przestępstwa, a warunkiem odpowiedzialności karnej jest wykazanie takiego materiału dowodowego, który bezpośrednio wskaże osobę, która tego dokonała.
Jesteśmy zszokowani taką decyzją Prokuratora. To my dostarczyliśmy wszystkie dowody, to my wykonaliśmy dochodzenie za policję i prokuraturę.
Pomimo ilości jednoznacznych dowodów na okrucieństwo, które zgotowano Haidi Prokurator wydaje postanowienie o umorzeniu dochodzenia.
Panie Prokuratorze, nie godzimy się na okrucieństwo wobec zwierząt i nie pozwolimy by oprawcy Haidi pozostali bezkarni 
Będziemy walczyć o sprawiedliwość dla zamordowanej Haidi i zrobimy wszystko by oprawcy zostali ukarani. Wykorzystamy wszelkie możliwości by doprowadzić oprawców przed sąd.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości