Wiadomości

Mężczyzna już wisiał na pasku. Policjanci w ostatniej chwili weszli do mieszkania.

20 listopada 2023, 14:16, Kpp
Interwencja policjantów z Gniezna uratowała życie 33-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo.
Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w Gnieźnie. 
Dyżurny gnieźnieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo. 
 
Policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego pilnie udali się pod adres jego zamieszkania w budynku wielorodzinnym. Udało im się dostać na klatkę schodową, a następnie do mieszkania, w którym zastali niecodzienny widok. Mężczyzna wisiał na pasku, a po mieszkaniu biegał zdezorientowany pies. Na szczęście pomoc przyszła w ostatniej chwili. Funkcjonariusze odcięli pasek, po czym przystąpili do udzielania pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. 33-latek odzyskał przytomność. Policjanci monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki. 
 
Reakcja policjantów niewątpliwie zapobiegła tragedii, a uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, czworonóg zaś został przekazany pod opiekę  wskazanej przez 33-latka osobie.
 
Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
 
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości