Wiadomości

Nowa karetka dla gnieźnieńskiego szpitala.

16 listopada 2023, 20:35, Starostwo Powiatowe
Dzięki inwestycji Starostwa Powiatowego, gnieźnieńskie Pogotowie Ratunkowe ma szansę zyskać wkrótce nową karetkę.
Decyzja o zakupie pojazdu zostanie podjęta przez radnych na grudniowej sesji Rady Powiatu i wynika z potrzeby zastąpienia częściowo wyeksploatowanego taboru, który pełni kluczową rolę w ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców. Koszt zakupu nowego ambulansu to około 690 tysięcy złotych, a inwestycja ta jest niezwykle istotna dla zapewnienia sprawnego i skutecznego działania służby ratunkowej.
 
Karetki odgrywają kluczową rolę w systemie ratownictwa medycznego. To mobilne jednostki, które umożliwiają przewóz chorych czy rannych w warunkach bezpieczeństwa, zapewniając jednocześnie specjalistyczną opiekę medyczną w trakcie transportu do szpitala. Dlatego ważne jest, aby pojazdy te były w nienagannym stanie technicznym, gotowe do szybkiej reakcji w sytuacjach nagłych.
 
Obecna flota karetek Pogotowia Ratunkowego w Gnieźnie w dużej części jest już mocno wyeksploatowana, co zwiększa ryzyko awarii i utrudnia sprawną pomoc pacjentom. W związku z tym, zakup nowego pojazdu stał się priorytetem dla władz Powiatu. Nowa karetka, której zakup planowany jest na przyszły rok, jest już uwzględniona w opracowywanym budżecie Powiatu Gnieźnieńskiego.
 
Piotr Gruszczyński, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, który był pomysłodawcą tej inwestycji, podkreśla wagę nowego sprzętu dla służby ratunkowej i zdrowia mieszkańców.
 
- Nasze Pogotowie Ratunkowe odgrywa kluczową rolę w systemie opieki zdrowotnej. Działający sprzęt to fundament efektywnej pomocy medycznej. Wierzymy, że zakup nowej karetki specjalistycznej to krok w stronę poprawy jakości świadczonych usług oraz skrócenia czasu reakcji w sytuacjach awaryjnych - mówi starosta P. Gruszczyński.
 
Decyzję w sprawie zakupu ambulansu oczywiście muszą poprzeć radni, jednak wręcz oczywista wydaje się jednogłośna akceptacja pomysłu. Starostwo Powiatowe planuje także rozważyć zakup kolejnej karetki w przyszłym roku, aby kompleksowo zmodernizować flotę pojazdów ratunkowych. Ta inwestycja jest nie tylko krokiem w kierunku poprawy infrastruktury medycznej, ale także dowodem troski o zdrowie i bezpieczeństwo społeczności lokalnej.
 
- Zakup nowej karetki specjalistycznej to nasza odpowiedź na rosnące wyzwania w obszarze służby zdrowia - dodaje starosta Piotr Gruszczyński. - Chcemy, aby nasi ratownicy mieli najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający szybką i skuteczną pomoc pacjentom. To zaledwie pierwszy krok, bowiem planujemy także dalsze inwestycje w modernizację floty pojazdów ratunkowych, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców i zapewnić im bezpieczeństwo oraz profesjonalną opiekę medyczną.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości