Wiadomości

Zderzenie osobówki z ciągnikiem w Myślęcinie.

9 listopada 2023, 16:11, KPPSP
9 listopada 2023 r. o godzinie 9.27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o kolizji ciągnika rolniczego z samochodem osobowym na DW 197 w Myślęcinie gm. Łubowo. .
Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP Łubowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję drogową ciągnika rolniczego (z przyczepą) oraz samochodu osobowego - do kolizji doszło na skrzyżowaniu dróg. Pojazdami podróżowali sami kierujący, którzy opuścili swoje pojazdy o własnych siłach.
 
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego kierująca samochodem osobowym została przebadana w karetce przez ratowników medycznych - brak konieczności hospitalizacji. Kierujący ciągnikiem rolniczym nie zgłaszała żadnych dolegliwości. Dalsze działania polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z rozbitych elementów. Z uwagi na uszkodzenia samochodu osobowego wezwano na miejsce zdarzenia auto pomoc, która odholuje pojazd, natomiast kierowca ciągnika rolniczego mógł kontynuować dalszą podróż. Na czas prowadzonych działań ruch w obrębie skrzyżowania odbywał się z utrudnieniami. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala Policja.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości